Telefon satılmadan önce verilerin kurtarılması nasıl engellenir?

Hocam telefon garantili ve Android ise başka bir cihazın dosyalarını atın. Telefon açılmayacak hale gelsin. Garantide anakartı değiştirirler haliyle veriler de diskte kökten gider.
Çok eski telefon, A10.
Çözümü yok mu cidden, koskoca Samsung güvenlik önlemi alamıyor mu :(

Çözümü yok mu cidden, koskoca Samsung güvenlik önlemi alamıyor mu
Fabrika ayarlarına sıfırlamak en iyi çözüm, veri geri getirmek zor olur. Para harcamadan yapmak imkansız. Bir sürü hizmete para harcamasına değecek biri olman lazım.

Fabrika ayarlarına sıfırlamak en iyi çözüm, veri geri getirmek zor olur. Para harcamadan yapmak imkansız. Bir sürü hizmete para harcamasına değecek biri olman lazım.
Evet, bunu biliyorum hocam. Ama sonuçta geri dönüşü olmayan bir olay ve içim içimi yiyecek.
Genelde ünlü kişilerin cihazlarını takip ederler ya da ona benzer, veya geri getirilen verinin onlara kazanç sağlaması/işlerine yaraması gereken kişileri.

Mesele Samsung değil ki. Şifreleme dahi yapsa her türlü veri kurtarılıyor. iPhone için bile tonla para harcandı zamanında ama açıldı.
Ya böyle bir olayı kıçı kırık A10 için niye yapsınlar, yapmayacaklarına adım kadar eminim. Hadi özel bir insan olsam neyse de, çok takıntılı bir insanım. Anlatamıyorum babama satmayalım diye, anlamıyor. Telefonun sorunları var, ahizeden az ses geliyor, hoparlörden az ses geliyor. Anlamıyor of :(

Genelde ünlü kişilerin cihazlarını takip ederler ya da ona benzer, veya geri getirilen verinin onlara kazanç sağlaması/işlerine yaraması gereken kişileri.
Peki benim verilerimle şantaj yaparlarsa bana, içimi kemiren de bu zaten.

Vallahi hocam siz onu beğenmiyorsunuz ama iPhone 8'e kadar veri kurtarıyorlar şu an her türlü. Yani bu işin bir yolu yok. Adam kötü niyetli ise kendi bile yapar bilir kişi ise tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı