Telefon suya düştükten sonra ne yapılmalı?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5-12400f
Geforce RTX 3060Ti x3
Asus prime B660M-k D4
Twinmos 16Gb Tek Kanal RAM
Twinmos 512GB NVmE m.2 SSD
Cougar Helor 240 Sıvı soğutucu
Cougar 750w 80+ Bronze PSU
Cougar DarkBlader x5 RGB
Samsung j6+ telefonum suya düştü. Üst kamera kısmı suya girdi. Ön kamera aşırı bulanık çekiyor ama ön kamera normal. Şarj alıyor. Ekranın sol altından ortaya doğru giden su izi var. Ve kurcalarken ses boğuk geliyordu. Ekran pikselleşip yeşil şeritler çıkmaya başladı ve ekran gitti. Ses geliyor ama ekran yok. Biri aradı kim aradı bilmiyorum. Ne yapmam lazım?

Hocam bence aliş taktiğini yap git suyu em.

SIM kartını kartını çıkarın, hatta mümkünse bataryasını da sökün. Asla şarja takıp denemeyin. Elektrik akımı, cihazın içindeki nemin hızla anakartın tüm yüzeyine yayılmasına ve oksitlenme başlamasına yol açar.

Samsung j6+ telefonum suya düştü. Üst kamera kısmı suya girdi. Ön kamera aşırı bulanık çekiyor ama ön kamera normal. Şarj alıyor. Ekranın sol altından ortaya doğru giden su izi var. Ve kurcalarken ses boğuk geliyordu. Ekran pikselleşip yeşil şeritler çıkmaya başladı ve ekran gitti. Ses geliyor ama ekran yok. Biri aradı kim aradı bilmiyorum. Ne yapmam lazım?

Telefon çoktan hakkı rahmetine kavuşmuş muhtemelen. Bu durumlarda düşer düşmez üstünkörü kurulayıp pirince yatırmak gerek.

Hocam çıkan tüm parçalarını çıkar sim kart vs. dahil sonra temiz suya tutup pirince yatır başka yapabileceğin bir şey yok maalesef.
Hocam j6+ açılmıyor. Sim kartı çıkardım ve güneşe koymuştum. Az önce ekran geldi ama ekranın alt kısmının rengi hafif sanırım ekrana su yayılmış.

Hocam j6+ açılmıyor. Sim kartı çıkardım ve güneşe koymuştum. Az önce ekran geldi ama ekranın alt kısmının rengi hafif sanırım ekrana su yayılmış.
Hocam güneşe falan koyma kısa devre yaptırırsın. Pirince koyup beklemekten başka çaren yok.

Geri
Yukarı