Telefon tamircisi telefonu bozdu

Cidden tuhaf abicim gözünüzü seveyim bilmediğiniz tamircilere gitmeyin çoğu meslek sahibi değil. Önüne geçen dükkan açıyor olabildiğince servisleri kullanın. Orijinal parçaları cebe atmış olabilir.

Merhaba, Huawei P10'u bir telefon tamircisine batarya değişimi için verdim. Adam telefonu bozup elime verdi, çok sağlıklı telefondu şimdi ekranda nokta ışık sızması var, orta dokunmatik algılamıyor, factory reset atıyorum düzeliyor sonra yine arıza kararsızlık devam ediyor. Telefonun ekranının sağ tarafına saat geliyor öylece kalıyor hiçbir şey yapmıyor… ayrıca şarj da hemen bitiyor. Deji batarya almıştım.
Siz ne önerirsiniz?
Muhtemelen batarya değişimi çok sıkıntı olmaz diye verdiniz basit bir yere ama işte onu bile beceremiyor vasıfsız herifler.Geçmiş olsun..

Merhaba, Huawei P10'u bir telefon tamircisine batarya değişimi için verdim. Adam telefonu bozup elime verdi, çok sağlıklı telefondu şimdi ekranda nokta ışık sızması var, orta dokunmatik algılamıyor, factory reset atıyorum düzeliyor sonra yine arıza kararsızlık devam ediyor. Telefonun ekranının sağ tarafına saat geliyor r… Aha bug buldum buraya yazınca geliyor ben @senceryalciner1
Siz ne önerirsiniz? Aha bug buldum buraya yazınca geliyor ben @senceryalciner1

Benim laptopumu bozdu sebebi laptopun içinde bir tane vida çıkmış o yüzden laptopum gitti ekran kartı falan değişti sırf vida için.
Technopat'da bug var ilk attığım cevaba iyice bakın

O da mahalle bakkalıdır hiç farkı yok. Çok türedi bunlar. Hakkınızı arayın. Gidin bozduğu şeyleri telafi etsin. Biz GM 4G Dual'i 220TL'ye verdik ekran değişsin diye. Bizi günlerce beklettiler ve sonucu çok daha kötüydü. Ekran daha soluktu ve kasanın içine etmişlerdi. Bunu fark edince servise hızlı öfkeyle ilerledik. Sonra birkaç gün daha beklettiler. Kasa değişmemişti ve titreşim motoru yoktu bu sefer. Cihaz titremiyordu. Gene aynı şekilde ama bu sefer servisteki adamı dövecek kadar öfkeli biçimde gittik ve bir yarım saat kadar bekledik. Cihaz eskisi gibi olmasa da kullanılabilir duruma gelmişti. Bu gibi durumlarda sakın yanlış anlamayın öfkeli şekilde ararsanız çözüme ulaşabilir. Demek istediğim öfkeli görünümünde bu işi halledin. Ve asla faturasız işlem yapmayın. Hatta garantisiz cihaz ise siz tamir edin.

O da mahalle bakkalıdır hiç farkı yok. Çok türedi bunlar. Hakkınızı arayın. Gidin bozduğu şeyleri telafi etsin. Biz GM 4G Dual'i 220TL'ye verdik ekran değişsin diye. Bizi günlerce beklettiler ve sonucu çok daha kötüydü. Ekran daha soluktu ve kasanın içine etmişlerdi. Bunu fark edince servise hızlı öfkeyle ilerledik. Sonra birkaç gün daha beklettiler. Kasa değişmemişti ve titreşim motoru yoktu bu sefer. Cihaz titremiyordu. Gene aynı şekilde ama bu sefer servisteki adamı dövecek kadar öfkeli biçimde gittik ve bir yarım saat kadar bekledik. Cihaz eskisi gibi olmasa da kullanılabilir duruma gelmişti. Bu gibi durumlarda sakın yanlış anlamayın öfkeli şekilde ararsanız çözüme ulaşabilir. Demek istediğim öfkeli görünümünde bu işi halledin. Ve asla faturasız işlem yapmayın. Hatta garantisiz cihaz ise siz tamir edin.
Tekrar gitti geldi yine aynı adam yaptım oldu ben de sağlıklı diyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı