Telefon ve bilgilerin güvenliğini sağlamak

TheMystery

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Telefonumuza koyduğumuz kilitler çok kolay bir biçimde açılabiliyor. Ve Google Apple gibi kurumların, insanlar hakkında veriler topladığını düşünüyorum. (Fotoğraflar, aramalar, görüşmeler, mesajlar, konumlar) kısacası tüm insanlar için arşiv yapıyolar. Yeri geldiğinde de istedikleri gibi bilgileri kullanıyorlar. Bu yüzden ben çoğu zaman kullandığım mail de gerçek adımı kullanmıyorum. Ama bu kadar yeterli bilmiyorum.

Aynı zamanda son zamanlarda telefon kilitlerinin açılması bir hayli kolaylaştı.
Nasıl bir güvenlik kullanabiliriz?

Telefonlarımızı anonim bir biçimde nasıl kullanabiliriz? Stock romları kullanmasak, özelleştirilmiş romları kullansak nasıl olur.

Bir cihaz alarak kendimizi o markaya teslim etmis oluyoruz en basta. Yapilacak pek bir sey yok maalesef.

Rehberim, fotoğraflarım ve diğer bilgilerimin hepsi bulut yedeklemeli. Telefona bir şey olursa uğraşmak yerine kendimi teslim etmeyi yeğlerim.

Kilit açmak kolaylaştı derken? Parmak izi ve kilit kullanıyorum. Eğer biyometrik dokularımızı kopyalayabiliyorlar ise artık bir şey yapamam.😹

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı