Telefon ve bilgisayar için antivirüs önerisi

0tac

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hem telefon hem de bilgisayar için ücretsiz antivirüs arıyorum telefonda Kaspersky kullanıyorum bir de ESET ve Malwarebytes kullanayım diyorum. Hem bilgisayar hem de telefon için başka öneriniz var mı? Eğer bu 3 uygulama yeterli ise kullanmaya başlayacağım. Malwarebytes ve ESET'i daha önce kullanmadım izinleri verebilirim değil mi? Güvenilir midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar için aktif kullanım olarak sadece Kaspersky Free Cloud kullanabilirsin, pasif tarama için ise MalwareBytes. Ancak telefon için antivirüse ihtiyacın var mı gerçekten? Varsa sadece ESET kullanabilirsin.

Peki yıllık üyeliği çok yüksek olmayan tam zamanlı hem siber saldırılara hem de virüse koruyacak bir uygulama önerin var mı?

Kaspersky'dan devam edin, birden fazla AV kullanmaya gerek yok.
Bazen AV'lerden gizlenenler çok narir de olsa var diye en az 2 düşünüyordum sanırım Kaspersky ile devam edeceğim belki Malwarebytes de kullanabilirim tam zamanlı olmadan sadece tarama için.
Norton kullanabilirsiniz.

Ama Norton'un False-Positive oranı yüksektir biraz.
False-Positive nedir? Hem tam zamanlı AV hem de dosya korur mu? Performans düşüşü ne kadar olur?

False-Positive nedir? Hem tam zamanlı AV hem de dosya korur mu? Performans düşüşü ne kadar olur?
1-)False-Positive: Anti-Virüs programının temiz bir dosyayı yanlışıkla virüslü olarak görmesi.
2-) Evet, Her Anti-Virüs'te olduğu gibi Norton'da gerçek zamanlı olarak sizi korur.
3-)Çok az kaynak tüketiyor diyebilirim. Performansa etkisi az.

Dilerseniz Kaspersky ile devam edebilirsiniz. Norton'a göre daha stabil çalışıyor.

Hangisinin üyeliğini almamı tavsiye edersiniz?

Bir de Norton sitesine ilk girdiğimde güvenli değil diyor daha sonra güvenilir oluyor sorun yok değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı