Telefon vs DSLR

CRex

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhabalar, Erasmus kapsamında yurt dışına çıkacağım -(Erasmus'ta portre, bina, manzara vs.) Bolca olacaktır mutlaka- ayriyeten fotoğraf çekmeyi de severim hem de fazlasıyla, bu sebepten ötürü kendim DSLR araştırmalarına başladım fakat telefonumda iyi bir telefon değil (Venüs V6) ve bütçem maksimum 4000. Sizce telefon mu DSLR mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhabalar, erasmus kapsamında yurt dışına çıkacağım -(erasmus'ta portre, bina, manzara vs.) Bolca olacaktır mutlaka- ayriyeten fotoğraf çekmeyi de severim hem de fazlasıyla, bu sebepten ötürü kendim DSLR araştırmalarına başladım fakat telefonumda iyi bir telefon değil (venüs v6) ve bütçem maksimum 4000. sizce telefon mu DSLR mı?

Telefon hocam, https://www.epey.com/akilli-telefonlar/realme-7-pro.html

Fotoğrafa öncelik veriyorsanız, 4000 bütçeye DSLR ile yarışabilecek kalitede donanıma sahip bir cihaz almanız mümkün değil telefon tarafında. Telefon olarak eksiğiniz büyükse ve ciddi anlamda sizi yarı yolda bırakıyorsa tercihi telefondan yana kullanın. Çok kötü kameralı bir cihaz almazsanız Lightroom oldukça iş görüyor mobil tarafta. Ayrıca bilgisayarda yapılacak düzenlemeler için de Luminar AI öneririm.

Ancak fotoğraf birinci önceliğinizse elbette DSLR.

Arkadaşlar merhabalar, erasmus kapsamında yurt dışına çıkacağım -(erasmus'ta portre, bina, manzara vs.) Bolca olacaktır mutlaka- ayriyeten fotoğraf çekmeyi de severim hem de fazlasıyla, bu sebepten ötürü kendim DSLR araştırmalarına başladım fakat telefonumda iyi bir telefon değil (venüs v6) ve bütçem maksimum 4000. sizce telefon mu DSLR mı?

Bende aynı telefon var sakın sakın, al kameranı hataya düşme.

Tabii ki İbrahim abi Professional olarak yapıyor ama kalite mükemmel bence.

@SideWinder Hocam sizce Telefon vs DSLR
Fotoğrafa öncelik veriyorsanız, 4000 bütçeye DSLR ile yarışabilecek kalitede donanıma sahip bir cihaz almanız mümkün değil telefon tarafında. Telefon olarak eksiğiniz büyükse ve ciddi anlamda sizi yarı yolda bırakıyorsa tercihi telefondan yana kullanın. Çok kötü kameralı bir cihaz almazsanız Lightroom oldukça iş görüyor mobil tarafta. Ayrıca bilgisayarda yapılacak düzenlemeler için de Luminar AI öneririm.

Ancak fotoğraf birinci önceliğinizse elbette DSLR.

Hocam telefonu sadece alo demek için kullanıyorum arada sosyal medya (fotoğraf paylaşmam) arada da oyun oynarım (PUBG vs. gibi ağır oyunlar değil)

Son düzenleme:
DSLR kamera daha iyi olur. İkinci el Canon eos 250D veya Sony A6000 gayet iyi kameralar. A6000 kullanıyorum tavsiye ederim. Telefonunuz eski ve kötüyse telefon almanız daha iyi olur sanki çünkü kamerayı 7/24 kullanmıyorsunuz sadece fotoğraf çekiyorsun makinede. Ama makine daha iyidir bir kere alırsın 10 sene yine kullanırsın.

Geri
Yukarı