Rehber Telefona Arch Linux kuruyoruz!

Termux'u indirelim ve açalım.

Kod:
pkg update -y && pkg install curl proot tar -y && curl https://raw.githubusercontent.com/AndronixApp/AndronixOrigin/master/Installer/Arch/armhf/arch-xfce.sh | bash

Sonra da:

Kod:
vncpasswd
vncserver :1

Sonra da VNC Viewer indirelim ve adres kısmına localhost:5901 isme de ne yazdığınız önemli değil.
Sonra şifre olarak vncpasswd ile ayarladığınız şifreyi girin.

Screenshot_20210427-212935.png

Termux'u indirelim ve açalım.

Kod:
pkg update -y && pkg install curl proot tar -y && curl https://raw.githubusercontent.com/AndronixApp/AndronixOrigin/master/Installer/Arch/armhf/arch-xfce.sh | bash

Sonra da:

Kod:
vncpasswd
vncserver :1

Sonra da VNC Viewer indirelim ve adres kısmına localhost:5901 isme de ne yazdığınız önemli değil.
Sonra şifre olarak vncpasswd ile ayarladığınız şifreyi girin.

Eki Görüntüle 995474
Hocam yanlış anlamayın ama merakımdan soruyorum; bunu tablet/telefona kurmamız ne gibi bir fayda sağlar?

Hay şu cezanın var ya bir bitmedi.
@iloveichigo bunu IPad'e Jailbreak yapıp terminal indirip yapabilir miyim? Olur mu?
Malesef hayır.
Hocam yanlış anlamayın ama merakımdan soruyorum; bunu tablet/telefona kurmamız ne gibi bir fayda sağlar?
Cebinde arch linux dağıtımı taşıyabiliyorsun.
Teşekkür ederim, şu anda ayrıca başka bir proje üzerinde çalışıyorum :)
iPad versiyonu da gelir mi?
Malesef.
Evet olmuyor fakat sanal makine olarak çalışıyor.
Çekirdeği linux olmadığına göre olmayacaktır.

Hay şu cezanın var ya bir bitmedi.

Maalesef hayır.

Cebinde arch linux dağıtımı taşıyabiliyorsun.

Teşekkür ederim, şu anda ayrıca başka bir proje üzerinde çalışıyorum :)

Maalesef.

Çekirdeği linux olmadığına göre olmayacaktır.
Hocam o zaman şimdi tabletimi bilgisayar gibi kullanabilecek miyim? Eğer öyleyse yapmak isterim.

Hocam o zaman şimdi tabletimi bilgisayar gibi kullanabilecek miyim? Eğer öyleyse yapmak isterim.
32bit ARM işlemcisine çoğu uygulama çıkmadığı için pek işinize yaramayabilir ama 64 bit yani ARM64 bir işlemciniz varsa cennet diyebilirim. Chromium'dan LibreOffice'e bol bol uygulama var.
Ha ama şu var ki Termux'un "Hardware Accelation" özelliği olmaması sebebiyle oyun oynanmıyor belirteyim.

32bit ARM işlemcisine çoğu uygulama çıkmadığı için pek işinize yaramayabilir ama 64 bit yani ARM64 bir işlemciniz varsa cennet diyebilirim. Chromium'dan LibreOffice'e bol bol uygulama var.
Ha ama şu var ki Termux'un "Hardware Accelation" özelliği olmaması sebebiyle oyun oynanmıyor belirteyim.
Hocam oyun için değil de mesela ben bu işletim sistemi ile ufak tefek bilgisayar işleri yapmak isterdim ancak 32bit işlemcim var ne yazık ki. Peki ben bu işletim sistemini kursam cihazı ikinci bir ekran gibi kullanmayı düşünmüştüm, mümkün mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı