Telefona bulaşan RAT nasıl temizlenebilir?

raxemüller

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma RAT bulaştı, ağ üzerinden telefona bulaştığını düşündüm. Bana çoğu kişi bulaşmamıştır dedi. Ama sürekli beni izliyor gibi hissediyorum. Bunu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma RAT bulaştı, ağ üzerinden telefona bulaştığını düşündüm. Bana çoğu kişi bulaşmamıştır dedi. Ama sürekli beni izliyor gibi hissediyorum. Bunu nasıl çözerim?
Telefona RAT bulaştığını nereden düşünüyorsunuz hocam? Ayrıca telefonlar o kadar gelişmiş değil, ağ üzerinden telefonunuza RAT yiyemezsiniz. Ayrıca RAT daha çok bilgisayarlara özgü.

Görev yöneticisine girin, şüpheli işlemler varsa SS alıp buraya atın.

Not: Ağ üzerinden virüs bulaşması gibi bir teknoloji sanırım şu anda yok 😃

Eskiden ailelerimiz bizi böyle kandırırdı arkadaş aile kurbanı olmuş sanırım inandıgı için.

Fabrika ayarlarına döndürün. Bu işlerden anlamadığımı da belirterek söylüyorum ki, bazı virüsleri PNG vb. dosyalara bile gömüyorlar. Sizin RAT o kadar zeki değildir herhalde :D

RAT biraz zor silinir. Kaspersky indirip Full tarama yapın. Malwarebytes varsa o da olur. İşimi garantiye almak istiyorum dersen hard reset at gitsin.

Geri
Yukarı