Telefona Çok Oyun Yüklemek Telefonu Yavaşlatır mı?

FurkanGamer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar android cihazlara çok oyun yüklemek RAM`i doldurur ve cihazı yavaşlatır mı? Yavaşlatırsa güçlü cihazlarda da durum aynı mı?

Galaxy Ace kullanıyorum. İlk aldığım zamanlar 2 sayfa kadar uygulama ve oyun yüklemiştim. Yaklaşık 3-4 yıl önce almıştım. Sayfa kaydırma süresi 5sn olmuştu öyle söyliyim. Arakdaşların dediği gibi bi telefonun yoksa hiç kalabalık yapma telefonda.

Evet android telefonlarda bariz bir şekilde yavaşlatır. Telefonum note 3. Sıfırlayıp android 5.0 yükledim sorunsuz ve çok akıcıydı. Taa ki eski uygulamalarımı yükleyene kadar. Biraz çoklar ama evet yavaşlatıyor. 3 gb ram olmasına rağmen.

Arkadaşlar bunu denemek için telefonuma (Note 4) 19 tane oyun yükledim. bunlardan 3 tanesi büyük oyunlardı (Gangstar 4, Real Racing 3 ve GT Racing 2). diğer oyunlar ise markette yaygın olan genellikle 50 MB civarındaki oyunlardı. Telefonun RAM kullanımında değişme olmadığı gibi geçişlerde yavaşlama ve oyunlarda kasma da olmadı. Yani bizzat deneyerek 3 GB RAM'in Androide yeterli -benim kullanımıma göre- olduğunu gördüm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı