Telefona format atma

0xiYGeN

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şimdi değişik bir durumdur ki babam şirkette bir telefon bulmuş (Galaxy Note 10 Lite) ve şirketteki kimse bunun sahibi çıkmamış. O da SIM kartından filan bulurum diye telefonu eve getirmiş bana ama SIM kartı da yok telefonun. Ondan dolayı şimdilik telefona format atmayı becerirsem iPhone 5sden bu telefona geçmiş olacağım fakat format atılmıyor telefona internette bulduğum neredeyse her çözümü denedim şifresini kırmayı dahil denedim ama olmadı. Sizlerin bildiği taktikler var mıdır şifresini kırmak ya da format atmak gibi.

Şimdi değişik bir durumdur ki babam şirkette bir telefon bulmuş (Galaxy Note 10 Lite) ve şirketteki kimse bunun sahibi çıkmamış. O da SIM kartından filan bulurum diye telefonu eve getirmiş bana ama SIM kartı da yok telefonun. Ondan dolayı şimdilik telefona format atmayı becerirsem iPhone 5sden bu telefona geçmiş olacağım fakat format atılmıyor telefona internette bulduğum neredeyse her çözümü denedim şifresini kırmayı dahil denedim ama olmadı. Sizlerin bildiği taktikler var mıdır şifresini kırmak ya da format atmak gibi.
Boot menusunden deneyin.

• “Açma / Kapama + Ses Açma + Home” tuşlarına ayna anda basıldıktan bir süre sonra, Android Kurtarma ekranının gelmesi beklenir. Bu ekran gelmeden ” Installing update” veya “No command” gibi bilgilerinin olduğu ekranlar gelse bile, “Android Kurtarma” ekranı gelene kadar beklemek gerekir.
  • Android Kurtarma ekranı geldiğinde, Ses kısma tuşuna basarak “Wipe data / factory reset” ibaresinin üzerine gelinir.
  • Açma / Kapama tuşuna basılır.
  • Bir süre sonra, Android Kurtarma ekranında ” Reboot System Now” seçeneği belirir.
  • Cihazı yeniden başlatmak için Açma / Kapama tuşuna yeniden basılır.
  • Kaynak: Samsung Akıllı Telefonlar Nasıl Sıfırlanır? Android sıfırlama

Boot menusunden deneyin.

Onun nasıl yapıldığını bilmiyorum açıkçası.

• “Açma / kapama + ses açma + home” tuşlarına ayna anda basıldıktan bir süre sonra, Android kurtarma ekranının gelmesi beklenir. Bu ekran gelmeden ” ınstalling update” veya “no command” gibi bilgilerinin olduğu ekranlar gelse bile, “android kurtarma” ekranı gelene kadar beklemek gerekir.
  • Android kurtarma ekranı geldiğinde, ses kısma tuşuna basarak “wipe data / factory reset” ibaresinin üzerine gelinir.
  • Açma / kapama tuşuna basılır.
  • Bir süre sonra, Android kurtarma ekranında ” reboot System now” seçeneği belirir.
  • Cihazı yeniden başlatmak için açma / kapama tuşuna yeniden basılır.
  • Kaynak: Samsung Akıllı Telefonlar Nasıl Sıfırlanır? Android sıfırlama

Bunun olması için şarjın belli bir yüzdenin üstünde mi olması gerekiyor.

Hayir. Ama sarja takiliyken yapmaniz daha guvenli olur.

Şarja takılı zaten ve ne yapmayı denersem deneyeyim o ekrana giremedim. Fakat şimdi fark ettim de Home tuşu neresi oluyor çünkü ilk kez Android bir telefona geçiş yapıyorum ve Note 10 Lite ekranında hiç Home tuşu benzeri bir şey yok.

Şarja takılı zaten ve ne yapmayı denersem deneyeyim o ekrana giremedim. Fakat şimdi fark ettim de Home tuşu neresi oluyor çünkü ilk kez Android bir telefona geçiş yapıyorum ve Note 10 Lite ekranında hiç Home tuşu benzeri bir şey yok.
Home tusu yoksa home tusunu es gecip denemen gerek.

Hocam telefonun ayni anda acma/kapama ve ses yukseltme tusuna basin. Ekrana Note 10 Lite yazisi geldigi anda acma/kapama tusunu birakin ve ses yukseltme tusuna basmaya devam edin.

Hocam telefonun ayni anda acma/kapama ve ses yukseltme tusuna basin. Ekrana Note 10 Lite yazisi geldigi anda acma/kapama tusunu birakin ve ses yukseltme tusuna basmaya devam edin.

Ondan sonra bir de sadece Samsung yazısı görüyorum ve telefon açılıyor sadece başka bir şey gerçekleşmiyor önceden de olduğu gibi

Yeni konular

Geri
Yukarı