Telefona gelen "verileriniz açığa çıktı" bildirimi

zltzllt

Picopat
Antivirus kullaniyorum, telefonu elime aldigimda bildirim geldi simdi unuttum ama galiba seydi verileriniz aciga cikti miydi neydi.
Tarama yapiyorum, dosyalari falan taratiyorum hiçbir şey cikmiyor. Bu ne demek simdi, ne yapmam gerekiyor? Ve bir şey olur mu bilmiyorum.

Emin değilim ne türlü uygulamalar kullandığınızdan. Ama çok sıkıntı ettiyseniz fotoğraf vb. gerekli dosyalarınızı yedeğini alıp sıfırlayabilirsiniz telefonu.

Bir ad virüsü ya da bildirime izin verdiğiniz için böyle bir şey gelmiş olabilir telefonlarda antivirüs kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Bu mesajı genlede ya antivirüs programı veriri ya da CCleaner gibi 3. parti yazılımlar verir bir de Chrome'da bildirim iznini hengi sitelere vermişsin onu kontrol et tanımadığın varsa kaldır

Hangi bildirim? Ne bildirimi daha doğrusu?

Ben de anlamadım üstüne basınca bir şey olmadı sadece telefonu elime aldığımda antivirüsten bildirim geldi. Ben de tarama yaptım dosyalar uygulamalar falan hiçbir şey çıkmadı.

Bildirim nereden geldi?

Antivirüsten.

Emin değilim ne türlü uygulamalar kullandığınızdan. Ama çok sıkıntı ettiyseniz fotoğrAF vb. gerekli dosyalarınızı yedeğini alıp sıfırlayabilirsiniz telefonu.

Sadece birkaç gün önce fotoğraf uygulaması kullandım onu da sildim sonradan. Şimdi bildirim geldi onun haricinde uygulama indirmiyorum bile.

Bir siteye bildirim izni vermiş olabilir misiniz?

Az önce baktım da galiba 15 tane sayfaya bildirim izni vermişim...

Bir ad virüsü ya da bildirime izin verdiğiniz için böyle bir şey gelmiş olabilir telefonlarda antivirüs kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Bildirime izin vermişim sanırım.

Bu mesajı genlede ya antivirüs programı veriri ya da CCleaner gibir 3. parti yazılımlar verir bir de Chrome'da bildirim iznini hengi sitelere vermişsin onu kontrol et tanımadığın varsa kaldır.

Evet antivirüs verdi dediğiniz gibir. Bildirim izinlerine baktım 15 sayfanın vardı bir de 70 tane engellenen diyordu.

Geri
Yukarı