Telefona indirilip silinmesi engellenen dosya nasıl silinir?

flapjackyz

Centipat
Daha fazla  
Öncelikel merhaba geçenlerde iyi olmayan bir şey yaptım. Bunu yazarken utanarak yaziyorum. Kendi nefsime yenik düşerek Telegram'dan bir dosya indirdim. Dosya benden izin istedi telefonu kullanmak için ama ben vermedim anladım bir şeyler olacağını. Bu uygulama telefonda yüklü ve ben bunu silemiyorum. Sadece devre dışı bırakabiliyorum. Biraz korkmaya başladım açık ası telefona bir zarar gelebilir verilerim çalinabilir gibisinden. Aşağıya dosyanin adi silik bir şekilde bırakacağım. Bunu nasıl silebilirim?

Screenshot_20240322_022350_Settings.jpg

Öncelikel merhaba geçenlerde iyi olmayan bir şey yaptım. Bunu yazarken utanarak yaziyorum. Kendi nefsime yenik düşerek Telegram'dan bir dosya indirdim. Dosya benden izin istedi telefonu kullanmak için ama ben vermedim anladım bir şeyler olacağını. Bu uygulama telefonda yüklü ve ben bunu silemiyorum. Sadece devre dışı bırakabiliyorum. Biraz korkmaya başladım açık ası telefona bir zarar gelebilir verilerim çalinabilir gibisinden. Aşağıya dosyanin adi silik bir şekilde bırakacağım. Bunu nasıl silebilirim?

Eki Görüntüle 2147094

Telefonla gelen bir hizmet sanırım etkinleştir yazıyor onlar kaldırılmıyor devre dışı bırakılabiliyor. Telefonla gelen bir uygulamamı bilmiyorum sansürlü olduğu için eğer virüs tarzı bir şey ise antivirüs indir Kaspersky öneririm.

Düzenleme: Yukarıda yazdıklarımı geri alıyorum Telegram'dan dosya idirdiğinizi yazdığınızı yeni gördüm dikatsizlikten fark etmedim sanırım sıfırlamak en iyisi

Son düzenleme:
Formatla bence. Çok basit zaten formatlamak. Kaspersky falan çözeceğini sanmıyorum, bir keresinde internetten çok pahalı olduğu için apk yüklemiştim bir oyunu hangi av'yi kurduysam işe yaramadı bende formatladım aşırı rahatlattı.

Eki Görüntüle 2147094
İçimden bir ses c*nsel içerikli bir uygulama yüklediniz diyor ama neyse konuya gelelim. telefonu direkt fabrika ayarlarına sıfırlayın, nasıl bir uygulama olduğunu da bilmiyorum tabi ama fotoğrafları falan yedeklemeye çalışsanız bile belki kendine fotoğraflarda, videolarda veya cloud hesaplarınızda yer edinmiş bir virüs olabilir. Kökten sıfırlayın benim önerim..

İçimden bir ses c*nsel içerikli bir uygulama yüklediniz diyor ama neyse konuya gelelim. Telefonu direkt fabrika ayarlarına sıfırlayın, nasıl bir uygulama olduğunu da bilmiyorum tabii ama fotoğrafları falan yedeklemeye çalışsanız bile belki kendine fotoğraflarda, videolarda veya Cloud hesaplarınızda yer edinmiş bir virüs olabilir. Kökten sıfırlayın benim önerim.

O tarz bir şey dediğim gibi nefsime yenik düştüm yaptım bir hata şu an çok pişmanım sıfırlamak tek çözüm mü?

Eki Görüntüle 2147094

Sana format dışında bir yöntem önereceğim, böylece telefonundan istediğin uygulamaları silebilirsin (Sistem uygulamaları dahil ve Root'a gerek yok).

Öncelikle F-Droid yükle (Açık kaynak Uygulama Mağazası). Daha sonra Google Play'den Shizuku adlı uygulamayı yükle. Yükledikten sonra birkaç işlem yapman gerekecek (Kablosuz hata ayıklamayı açıp kodu girmen gerekiyor). Eşleşme yaptıktan sonra F-Droid üzerinden Canta adlı uygulamayı yükle. Artık istediğin uygulamayı silebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı