Çözüldü Telefona root atmak için neler bilmek gerek?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Türk impostor

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben telefonumu root atacağım ama birkaç soru sormak istiyorum haydi başlayalım.
Telefona root atmak verilerimizi ve uygulamaları siler mi?
Telefonun OEM (bootloader) kilidini açmak verilerimizi ve uygulamarı siler mi?
Telefonumu root atmam için neleri kapatıp açmam gerekir.
Root atmadan önce anti virüsü kapatmam gerekir mi?
Cevap verirseniz bana çok yardımcı olursunuz.

Screenshot_20240122_172511_Settings.jpg

Çözüm
Root atmak için OEM kilidini açman gerekiyor buradaki seçenek sadece açılmasına izin veriyor, OEM kilidini açmıyor. Evet OEM kilidi açıldığında tüm verilerin silinir. Antivirüs ile ilgili bir şey yapman gerekmiyor. Root attığında cihazın Netflix YouTube gibi uygulamalarda güvenilir sayılmıyor ve sertifikası düşüyor tam adını hatırlayamadım bilen arkadaşlar tam adını söyler umarım, burada demek istediğim 4K ekranı bile olsa telefonun 480p izliyorsun. Bir de çoğu bankacılık uygulaması hata verecektir bunun önüne geçmek için Zygisk üzerinden Denylist'te işlemler yapman lazım. Eğer bilmiyorsan root atmanı tavsiye etmiyorum.
Root atmak için OEM kilidini açman gerekiyor buradaki seçenek sadece açılmasına izin veriyor, OEM kilidini açmıyor. Evet OEM kilidi açıldığında tüm verilerin silinir. Antivirüs ile ilgili bir şey yapman gerekmiyor. Root attığında cihazın Netflix YouTube gibi uygulamalarda güvenilir sayılmıyor ve sertifikası düşüyor tam adını hatırlayamadım bilen arkadaşlar tam adını söyler umarım, burada demek istediğim 4K ekranı bile olsa telefonun 480p izliyorsun. Bir de çoğu bankacılık uygulaması hata verecektir bunun önüne geçmek için Zygisk üzerinden Denylist'te işlemler yapman lazım. Eğer bilmiyorsan root atmanı tavsiye etmiyorum.

Çözüm
OEM sifirlamaz ama OEM bootloader açmak şart. Bootloader açtığın için güvenlik amaçlı olarak cihazı sıfırlar.
Hayır.
Ve cihazınız Knox 0x1 duruma düşer kalıcı olarak güvenli klasör vb şeyler çalışmaz.

Tamam bir de boot.img sini bulamadım lütfen Samsung Galaxy M22 boot.img sini nasıl bulabilirim söyler misiniz?

Tamam bir de boot. İmgsini bulamadım lütfen Samsung Galaxy M22 boot. İmgsini nasıl bulabilirim söyler misiniz?

boot.img e gerek yok SamFw üzerinden şu an kullandığın sürümü indir Magisk üzerinden AP patch yap yaptığın patch dosyasını Odin'den kur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı