Telefona virüs bulaşmış olabilir mi?

@natureex uygulamaların tabiri caizse profil fotoğraflarını galeride vs. bulamazsınız ki. Aslında Chrome'dan Instagram'a kadar hepsinin kapak fotoğrafı cihazınızda var.
Zaten fark ettiyseniz link değil, dosya.
png.base64 yazıyor. Bunun anlamı, PNG dosyaları HTML'de geçersiz baytlar bulundurabildiği için PNG, Base64 olarak kodlanmış. Olay bundan ibaret.
Endişelenecek bir durum yok diyorsunuz peki nasıl buldu nereye girdi de bu dosyayı açtı yani data falan diyor en son Web teknoya girdiği için onunla ilgili bir data görsel zannettim ki öyle görünüyor şimdi virüs falan girmedi panik yapmaya gerek yok değil mi?

3. Parti bir yazılım kurdunuz mu? Apk yani.
Hayır neden ki? Yani daha öncesinde forumda başlık açtığım bir konu vardı bu ses kaydeden gizlice izleyen video kayıt uygulamalarından birini indirmiş olabilirim diye ki bu uygulama veri çalıyormuş bunun harici bir şey yok cihazında yüklü bir apk yok. İşte çalışırken telefonum rastgele bir yerlere girmiş açık haldeyken anlattım ya en son Web tekno ve çeviri sayfasındaydı bununla ilgili olabilir mi?

Hayır neden ki? Yani daha öncesinde forumda başlık açtığım bir konu vardı bu ses kaydeden gizlice izleyen video kayıt uygulamalarından birini indirmiş olabilirim diye ki bu uygulama veri çalıyormuş bunun harici bir şey yok cihazında yüklü bir apk yok. İşte çalışırken telefonum rastgele bir yerlere girmiş açık haldeyken anlattım ya en son Web tekno ve çeviri sayfasındaydı bununla ilgili olabilir mi?
Çantaya koyarken telefonu açık unutmuş olabilirsiniz ve çantanın içindeyken dokunmatik bir süre algılanmış ve oraya girmiş olabilir. Telefonu Malwarebytes ile taratın.

Çantaya koyarken telefonu açık unutmuş olabilirsiniz ve çantanın içindeyken dokunmatik bir süre algılanmış ve oraya girmiş olabilir. Telefonu Malwarebytes ile taratın.
Yanıt için teşekkürler evet açık unuttum telefonu kaspersky ile tarattım esetlede bir sorun bulmadı fark etmez değil mi? Neden taratın dediniz pinpirikli olmamdan mi yoksa tehlikeli bir durum olduğundan mı şimdiden teşekkürler

Geri
Yukarı