Telefona virüs bulaştığı nasıl anlaşılır?

Murat3

Decapat
Merhaba. Telefondan pek anlamıyorum. Bu ara içime çok şüphe düştü. Telefonuma virüs bulaştiğini nasıl anlarim? 2 gun once Facebook hesabima biri girmiş ve isim değiştirmiş. Ben de sifreyi degistirerek ve çift faktorlu dogrulama yaparak engelledim girmesini. Ne yapabilirim? Pek anlamıyorum, çok korkuyorum, soracak kimsem de yok.

Hesap çalınmış dedi sadece. Telefonumdan uygulamalar silindi, telefonum yavaşladı vs. dememiş.

Öyle yazıyor.

Hack dediğiniz işlemi küçük kullanıcılar için kimse yapmaz yüksek ihtimalle keylogger ile girilmiş ayrıca hack olabilir fakat bunu kanıtlayabilecek bir etmen yok sen virüs değil hack yemişsin yanlış bir cümledir zibilyon çeşit virüs vardır bunların çoğu bilgi toplamaya yöneliktir ekstra hack işlemine gerek yok yani.

Sadece face hesabima giriş yapilmiş zaten şüphem vardı anlamadığım için çok korkuyorum.
Face'nin şifresini değiştirip hesabı kapat sosyal medya hesaplarının şifrelerini değiştir ve gizli hesaba al 2 ay boyunca yani karantinaya sok hesaplarını.
Hack dediğiniz işlemi küçük kullanıcılar için kimse yapmaz yüksek ihtimalle keylogger ile girilmiş ayrıca hack olabilir fakat bunu kanıtlayabilecek bir etmen yok sen virüs değil hack yemişsin yanlış bir cümledir zibilyon çeşit virüs vardır bunların çoğu bilgi toplamaya yöneliktir ekstra hack işlemine gerek yok yani.
Kendilerini takip edip çıkıyorlar ben de yaşadım çok kez.

Bir Malwarebytes diye bir uygulamadan denedim taramayı temiz dedi ama yine de teli sifirlasam düzelir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı