Telefoncu beni dolandırdı

Dostlar, şimdi olayı mı kısaca özetlemek istiyorum. Benim Redmi Note 8 telefonum vardı. Camı kırık olduğundan değiştirmek istedim. Telefoncuya gittim ilk önce 250TL fiyat verip 1 saat sonra gel dedi. 1 saat sonra gittim, telefonun tamir olmaz, benden önceki sahibi bayağı girmiş içine bildiğiniz. Riskli dedi. Ekranı komple değiştirirsek çalışır dedi tamam dedim. Ona da 500TL fiyat çekti öbür gün gel dedi. Öbür gün gittim. Yine olmuyor dedi ana kartından ekrana bağlanan kablolar sıkıntılıymış dedi. Ondan sonra telefoncu bende senin telefonun aynısı var dedi. O sağlam dedi anakart dışında. Senin telefonunun ana kartını ona takarız çalışır dedi ve bunun için 800TL fiyat istedi. Buna da tamam dedim. Öbür gün gittim, telefonu yapmış okey fakat kameraya giriyorum telefon kapanıyor. Ki bana önceden demişti bu telefonun arızası da kameraya girince kapanıyor olması. Peki nerede benim anakartı taktın dedim? Sustu. O zaman yarın gel eski telefonunu eski haline getirip vereyim dedi. Ki telefonumun cam kırıklığından başka hiçbir sorunu yoktu. Tamam dedim. Bugün yani gittim. Tamam eski telefonumu verdi fakat, çalışmıyor? Neden çalışmıyor diyorum, anakartın bozuk dedi sıvı teması yaşamış. İyi de kendiniz gördünüz çalışır halde verdim size? Yok biz açınca zaten patlamaya hazır bomba gibi telefondu dedi, bilmem kendi cebimizden 400TL zarar etmişiz falan deyip beni geçiştirmeye çalıştı. Açıkçası bende mal gibi çıkıp gittim. Sağlam bırakıp bozukla çıktım. Sonra eve geldim, mail mesajı geldi. Mi hesabınızın şifresini kimseyle paylaşmayın diye. Bu maili yeni fark ettim. Bu demek oluyor ki benim telefonumun ana kartını bildiğiniz çalmış. Başka telefona takıp büyük ihtimal o telefonu ya satacak ya da başka tamire gelen bir telefondu. Sizce ne yapmam gerekiyor burada? Başka bir telefoncuya gittim. Önceden telefonumu gösterdiğim bir telefoncuydu. Senin telefonunu hatırlıyorum dedi ve şu an bakıyorum parçaları değişmiş bundan eminim dedi. Nasıl bir yol izlemeliyim?
Üzüldüm kardeşim geçmiş olsun. Her şerde bir hayır vardır umarım sonu hayırlı olur senin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı