Telefoncu telefonu 64 GB'den 32'ye indirmiş

Arkadaşlar merhaba Huawei Mate 10 Lite cihazı açılmadığı için mahalledeki telefoncuya verdik. Telefonu halledip geri vermiş. Verdiğinde cihaz 64 GB'den 32 GB'ye düşmüş. Arayıp soruyorum. Cihaz 64'luk du diye adam bana 32 GB olduğunu söylüyor. Ulan cihazın 32 GB üretilmiş versiyonu yok ki? Sorunu neydi diye soruyorum anakart arızası diyor. Telefonu akşamdan şarja atıp yattım oysaki. Tetik falan almadığı için görürdüm bu zımboya her neyse şu an telefonu yapmış ama 32 GB ayrıyeten cihaza factory reset atarken cihaz %70 de failed çekiyor ama resetleniyor. Bu bir sorun yaratır mı? Ayrıyeten sahte IMEI çakmış cihaza. Cihaz dedemin uğraşmak istemiyor yoksa ben yediririm o cihazı GSM'deki hırboyada bu şekilde kullanması sorun yaratır mı?

IMG_20220917_221233.jpg

Arkadaşlar merhaba Huawei Mate 10 Lite cihazı açılmadığı için mahalledeki telefoncuya verdik. Telefonu halledip geri vermiş. Verdiğinde cihaz 64 GB'den 32 GB'ye düşmüş. Arayıp soruyorum. Cihaz 64'luk du diye adam bana 32 GB olduğunu söylüyor. Ulan cihazın 32 GB üretilmiş versiyonu yok ki? Sorunu neydi diye soruyorum anakart arızası diyor. Telefonu akşamdan şarja atıp yattım oysaki. Tetik falan almadığı için görürdüm bu zımboya her neyse şu an telefonu yapmış ama 32 GB ayrıyeten cihaza factory reset atarken cihaz %70 de failed çekiyor ama resetleniyor. Bu bir sorun yaratır mı? Ayrıyeten sahte IMEI çakmış cihaza. Cihaz dedemin uğraşmak istemiyor yoksa ben yediririm o cihazı GSM'deki hırboyada bu şekilde kullanması sorun yaratır mı?

Sorun olur senin orijinal IMEI'ni başka bir cihaza atmış olabilir.
Huawei'nin PC Suite yazılımı ile cihaza yeniden yazılım atın.

Çok ilginç olmuş. Yani 64'ten 32'e çekmesi için bayağı bir uğraşmak gerekmiyor mu? Farklı bir hata olmasın? Sonuçta bunlardaki hafıza takılıp çıkatılamıyor ki çalsın. Acaba başka bir telefonun anakartını mı çaktı?

Sorun olur senin orijinal IMEI'ni başka bir cihaza atmış olabilir.
Huawei'nin PC Suite yazılımı ile cihaza yeniden yazılım atın.
Doğru diyorsun benim orijinal imei ile suç işlense ben cortlarım.

Çok ilginç olmuş. Yani 64'ten 32'e çekmesi için bayağı bir uğraşmak gerekmiyor mu? Farklı bir hata olmasın? Sonuçta bunlardaki hafıza takılıp çıkatılamıyor ki çalsın. Acaba başka bir telefonun anakartını mı çaktı?
Hocam imei değişmiş çakdığını nasıl ayikabilirim?

Hocam imei değişmiş çakdığını nasıl ayikabilirim?
Hocam diğer özelliklerinde durum nasıl? İşlemci RAM falan onlara da baktınız mı? Yani nasıl anlarsınız bilemiyorum ama bu telefonun 32'si yoksa başka anakart çakmış olabilir diye düşünüyorum, başka anakart da başka RAM, başka işlemci vs. vs. demek.

Doğru diyorsun benim orijinal IMEI ile suç işlense ben cortlarım.

Hocam IMEI değişmiş çakdığını nasıl ayikabilirim?

Kutun varsa oradaki IMEI numarasını çalıntı olarak polise bildir. Klonlandığını da söyle, o IMEI kullanılan cihazda "cihaz çalıntıdır lütfen kolluk kuvvetlerine müracaat edin" tarzı bir bildirim çıkacak.

Geri
Yukarı