Telefoncu Yurt Dışından Gelen Telefona Sim Kartı Taktı

Far2Cry

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yurtdışından lg l5 telefonu geldi. Bende imei attırmak için telefoncuya götürdüm. Fiyatı kaç tl olur dedim. Adam telefonu ver bir bakim dedi ve içine simkart taktı 60 tl olur dedi bende yaptırmadan çıktım. Şimdi bu sim kartı takılmış telefona tekrar imei atabilirmiyiz. Şuan telefona tekrar sim kartı hat çalışır mı ve bir sorun olurmu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Sıkıntı olmaz hocam. Zaten kapanan sim kart değil telefon olur. 30 gün müddeti var TR bir sim kartını o telefonda kullanabilmeniz için. 30 gün sonra telefonu ya pasaporta işletip orjinal birşey yaparsınız(125 TL) ya da dediğiniz gibi gider imei attırırsınız.

Sıkıntı olmaz hocam. Zaten kapanan sim kart değil telefon olur. 30 gün müddeti var TR bir sim kartını o telefonda kullanabilmeniz için. 30 gün sonra telefonu ya pasaporta işletip orjinal birşey yaparsınız(125 TL) ya da dediğiniz gibi gider imei attırırsınız.

Cevabın için teşekkürler.

Telefonu açtırmazsan 30 gün müddet sonunda telefonun operator bağlantısı kapanır.Ben derim ki telefonun orjinal işlemlerini yaptır.Telefoncularda atılan ımei ye guvenilmez misal 60 tl verirsin sana 3310 1100 gibi tellerin ımeilerini atar internete girdiğin an sana tekrar mesaj gelir.Neden gelir diyeceksen örneğin 3310 un internet bağlantısı yok sen onun ımei si ile internete girersen adamlar ne oluyor lan 3310 la nete bağlanmışlar der kapatırlar :)..

Öncelikle 30 gün değildir kapanma süresi hat takıldığı andan itibaren 60 gün e çıkmıştır. Telefon kapansa dahi aynı sim ile tekrar imei kayıt olduğunda çalışır. Telefoncunun hattı takma sebebi büyük ihtimal sim kilit var mı yok mu diye kontrol etmek istemiştir. Bana soracak olursanda pasaporta kaydettir. 130 lira o işlem için normal bi değerdir. Telefoncuya imei attırdığında cihazın orjinalliği bozulacak. Birdaha güncelleme alamayacak. Ve tabi imei bozulur veya patlarsa sana yine 60 lira zarar olucak. Seçim senin yinede.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı