Telefoncudan alınan iPhone X yurt dışı cihazı çıktı

• Konuyu başlatan Swixy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 458

Swixy

Picopat
Daha fazla  
Telefon satın aldım tanıdıktı ama telefon yurt dışı gözüküyor iPhone X bir sorun olur mu geri vermeli miyim? LLA Amerika kodu yurt dışı cihaz oluyor yani pasaporta kayıtlı olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_0030.jpeg
    IMG_0030.jpeg
    33,4 KB · Görüntüleme: 91
Telefon satın aldım tanıdıktı ama telefon yurt dışı gözüküyor iPhone X bir sorun olur mu geri vermeli miyim lla Amerika kodu yurt dışı cihaz oluyor yani pasaporta kayıtlı olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Pasaport kayıtlı ise bir sorun çıkacağını düşünmüyorum kullanabilirsin.

Telefon satın aldım tanıdıktı ama telefon yurt dışı gözüküyor iPhone X bir sorun olur mu geri vermeli miyim? Lla Amerika kodu yurt dışı cihaz oluyor yani pasaporta kayıtlı olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Almadan önce model numarasını kontrol ettiniz mi?

Adam cihazı kaparsa ne yapacağım biraz kazıklanmış hissediyorum bir telefonuyla konuşacağım.

Eski usul kaydedildiyse sıkıntısız hattınızı takıp kullanabilirsiniz. Tabii üstüne kaydedilen kişinin IMEI'yi e-Devlet'ten sildirip telefonu kullanamayacağınız duruma düşürmeyeceğinden emin olamayız. Sorun yaşama olasılığı bu yüzden yine var.

Hattı taktım kullanıyorum ama kapama ihtimali var mı varsa nereden anlarım?

Buradan öğrenebilirsin durumunu.

İMEİ kodu telefonun seri numarasını acaba?

Aldığın yer tanıdık değil mi? Adama götürüp samimi dille kardeşim bu cihaz yurt dışı, bunu vaktinde kaydetmişler ve eline gelmiş iade istiyorum de.

Sonrasında biraz uzattıktan sonra adamın kendisinden ileride hattın kapanmaması için garantisi vermesini iste. Adamın yeri, yurdu belli cihaza bir şey olursa ulaşır sorunu çözersin.

Aldığın yer tanıdık değil mi? Adama götürüp samimi dille kardeşim bu cihaz yurt dışı, bunu vaktinde kaydetmişler ve eline gelmiş iade istiyorum de.

Sonrasında biraz uzattıktan sonra adamın kendisinden ileride hattın kapanmaması için garantisi vermesini iste. Adamın yeri, yurdu belli cihaza bir şey olursa ulaşır sorunu çözersin.

Öyle yapacağım zaten ya iade ya da biraz daha para vermesi lazım 9bine aldım yurt dışı X'ler 7bin civarı ya da kapanması için garantiye aldırırım

Böyle konu açarken en azından bi bilgi verin bu nasıl bi konudur ? Telefon almadan önce de internete ''İkinci el telefon almadan önce dikkat edilmesi gerekenler'' falan yazın en azından bişeyler okuyun izleyin. Daha imeinin ne olduğunu bilmiyorsun dostum. Hala da hiçbir bilgi vermeden cevap yazıyorsun. Önce konuda neyin ne olduğunu net bir şekilde belirt.

1- Adam sana telefonu TR cihazı diye mi sattı yoksa başka bişey diyerek mi ? TR cihazı diye sattıysa zaten geri almak zorunda, bişey olmaz falan derse kabul etme ben TR cihazı almıştım de direk.

2- Cihaz yurtdışı derken neyi kastediyorsun ? imei sorgulamada Ne olarak görünüyor ? pasaport kaydı mı görünüyor yenilenmiş mi yoksa düz tr cihazı mı yoksa yeni giriş yapmış kayıtsız mı ne bu ne ? Yenilenmiş görünüyorsa kimse edevletinden falan kapatamaz pasaport kaydı görünüyorsa kimin üzerineyse kapatabilir bu telefonlar ucuza satılır zaten bu riskten dolayı.

Geri
Yukarı