Telefoncudan alınan iPhone X yurt dışı cihazı çıktı

• Konuyu başlatan Swixy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 464
Böyle konu açarken en azından bir bilgi verin bu nasıl bir konudur? Telefon almadan önce de internete "İkinci el telefon almadan önce dikkat edilmesi gerekenler" falan yazın en azından bir şeyler okuyun izleyin. Daha IMEI'nin ne olduğunu bilmiyorsun dostum. Hala da hiçbir bilgi vermeden cevap yazıyorsun. Önce konuda neyin ne olduğunu net bir şekilde belirt.

1- Adam sana telefonu TR cihazı diye mi sattı yoksa başka bir şey diyerek mi? TR cihazı diye sattıysa zaten geri almak zorunda, bir şey olmaz falan derse kabul etme ben TR cihazı almıştım de direk.

2- Cihaz yurt dışı derken neyi kastediyorsun? IMEI sorgulamada Ne olarak görünüyor? Pasaport kaydı mı görünüyor yenilenmiş mi yoksa düz TR cihazı mı yoksa yeni giriş yapmış kayıtsız mı ne bu ne? Yenilenmiş görünüyorsa kimse edevletinden falan kapatamaz pasaport kaydı görünüyorsa kimin üzerineyse kapatabilir bu telefonlar ucuza satılır zaten bu riskten dolayı.

Reis ben tanıdık diye öyle çok sorgulamadan aldım temiz gözüküyordu sonra telefonu kurcalarken yurt dışı olduğunu gördüm bana TR ya da yurt dışı demedi Amerika kodlu telefon IMEI sitesine girdim seri numarayı yazıyorum hata veriyor büyük harfle falan yazmam lazım sanırım onlara dikkat edip akşam deneyeceğim birazdan telefon kayıtlı yüksek ihtimal direk ben telefoncuda taktım SIM kartını bağlandı aradım falan yani gideceğim 6 gibi sorcağım telefoncuya bakalım gerçek neymiş

Ayni zamanda yenilenmis bir cihaz, model numarasi F ile basliyor.

Yenilenmiş olması ne oluyor yani?

Telefoncuya gittim yurt dışı olduğunu pasaporta kayıtlı olduğunu kapanmayacağını iddia ediyor umarım kapanmaz yurt dışı olması insanı geriyor ama.

Son düzenleme:
Reis ben tanıdık diye öyle çok sorgulamadan aldım temiz gözüküyordu sonra telefonu kurcalarken yurt dışı olduğunu gördüm bana TR ya da yurt dışı demedi Amerika kodlu telefon IMEI sitesine girdim seri numarayı yazıyorum hata veriyor büyük harfle falan yazmam lazım sanırım onlara dikkat edip akşam deneyeceğim birazdan telefon kayıtlı yüksek ihtimal direk ben telefoncuda taktım SIM kartını bağlandı aradım falan yani gideceğim 6 gibi sorcağım telefoncuya bakalım gerçek neymiş

Yenilenmiş olması ne oluyor yani?

Telefoncuya gittim yurt dışı olduğunu pasaporta kayıtlı olduğunu kapanmayacağını iddia ediyor umarım kapanmaz yurt dışı olması insanı geriyor ama.
Dostum telefondaki IMEI'yi onceki sayfalarda bir arkadasin attigi E-Devlet sitesine yazip aratiyorsun ve orada yazan seyi bize soyluyorsun, hepsi bu kadar. Orada yazan bilgiye gore sana ne olup olmayacagini soyleriz.

Dostum telefondaki IMEI'yi onceki sayfalarda bir arkadasin attığı e-Devlet sitesine yazip aratiyorsun ve orada yazan seyi bize soyluyorsun, hepsi bu kadar. Orada yazan bilgiye gore sana ne olup olmayacagini soyleriz.

1709403780544.png

Kayıtlı gözüküyor reis.

Kayıt yapmadan kulanamıyor muyum?
4 ay fiziksel SIM 4 ay e-SIM kullanabilirsin. Kalan 4 ay baska bir telefon kullanirsin, sonra yilbasinda tekrar sifirlaniyor ve tekrar 4 ay fiziksel SIM 4 ay e-SIM.

Cihaz yurt dışı eski usul kaydedilmiş. Şu anlık eğer kaydettiren kişi IMEI kaydını iptal etmezse ebediyen kullanabilirsin. Ederse geçmiş olsun. Sana tavsiyem cihazı “tanıdık “ adı altında adam seven telefoncu abilere geri götürüp o aldığın şahsa iade etmendir.

Cihaz yurt dışı eski usul kaydedilmiş. Şu anlık eğer kaydettiren kişi IMEI kaydını iptal etmezse ebediyen kullanabilirsin. Ederse geçmiş olsun. Sana tavsiyem cihazı “tanıdık “ adı altında adam seven telefoncu abilere geri götürüp o aldığın şahsa iade etmendir.

Öyle yapacağım adam tanıdık ayağına bizi yedi ya düzgün bir şey versin ya da alsın telefonunu versin paramı dükkanın önünden bile uğramam artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı