Telefonda 6 GB RAM vs. 4 GB RAM

HakanOzd34

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir telefon almaya karar verdim. Şu an gözüme çarpan telefon Xiaomi Redmi Note 9S. Bu telefon iki çeşidi var:

Birincisi: 6 GB RAM, 124 GB hafıza. Taksitlerle 3850 lira.
İkincisi: 4 GB RAM, 64 GB hafıza. Taksitlerle 3300 lira.

Aslında 64 GB hafıza bana rahatlıkla yeter. O yüzden benim için önemli olan RAM farkı. Yaklaşık 550 lira fark vererek, 4 GB RAM yerine 6 GB'ı tercih etmek sizce mantıklı mı? Şu an kullandığım telefonumu 3 yıldır kullanıyorum. Bunu da en azında bir 3 yıl kullanmayı isterim. RAM farkı ilerleyen yıllarda daha mı göze çarpar? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Telefon fiyatları çok yüksek gerçekten, arada hiç almasam mı dediğimde oluyor. Kaçak konusunda da tereddütlerim var. Sonuçta bir kara deliğe giriş yapmış oluyorsun.
Anneme 1850 TL'ye 128 GB 4 GB RAM Redmi note 9 aldık. Sorun yok. Sadece garantisiz. Kuzenlerim, halam, eniştem de kaçak kullanıyor. 3850 TL'ye kaçak POCO F2 PRO alabilirsiniz. Kesinlikle öneririm. İşlemcisi en iyi işlemcilerden. En az 4 yılı var.

Poco X3 nfc ye baktın mı? Çok daha iyi telefon. Ve daha ucuz.

Telefona daha önce de bakmıştım, dediğin gibi çok daha iyi. Çok garip bir şekilde fiyatı Teknosa'da yaklaşık 1200 lira daha fazla. İnternetten almaya sıcak bakmıyorum ama gidip elden mağazadan almakta çok pahalı. Kararsız kaldım maalesef. Sence internetten telefon almak mantıklı mı, deneyimin var mı bu konuda? Bazı olumsuz yorumlardan tereddüde düştüm.

İki tane telefon aldık. Hiçbir sorun olmuyor. İnternet den alıp 1200 TL ucuza almak varken neden daha pahalıya alasın ki? Mağazadan almaya kalktığını zaman bu araya başkaları giriyor. Örneğin mağaza kirası, çalışanlar, bu ürünleri taşıyanlar vs. İnternet de ucuz olma nedeni bu aslında. Benim tavsiyem internet den alman.

Geri
Yukarı