6 GB RAM vs 8 GB RAM

AZRAIL KAAN

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bütçem 3000TL buna gore oyun odakli telefon ariyordum ve en iyi olarak Xiaomi Note 8 Pro buldum. Bazi arkadaşlar mi 8 ve mi 9 alin demis fakat Adana da yok. Buldugum 2 ilan var biri ilk sahibinden 8/128 fiyat 3500 TL. Digeri ise 6/128 fiyat 3250TL. Bunlarda RAM disinda donanimsal veya yazilimsal bir fark var midir? Sizce 6 GB RAM almak mi daha mantikli 8 GB mi? Telefonun en az 1 yil idare etmesi lazim. 8 GB RAM linin digerine gore daha cabuk bozulmasi gibi bir şey var midir?

Arkadaşlar bütçem 3000TL buna gore oyun odakli telefon ariyordum ve en iyi olarak Xiaomi Note 8 Pro buldum. Bazi arkadaşlar mi 8 ve mi 9 alin demis fakat Adana da yok. Buldugum 2 ilan var biri ilk sahibinden 8/128 fiyat 3500 TL. Digeri ise 6/128 fiyat 3250TL. Bunlarda RAM disinda donanimsal veya yazilimsal bir fark var midir? Sizce 6 GB RAM almak mi daha mantikli 8 GB mi? Telefonun en az 1 yil idare etmesi lazim. 8 GB RAM linin digerine gore daha cabuk bozulmasi gibi bir şey var midir?
8 alınır.

Hocam RAM yerine daha çok işlemciye odaklanın eğer istediğiniz akıcılıksa oyun oynanmıyorsa RAM 4'ün üstü gereksiz.

RAM ne kadar çoksa o kadar iyidir.

Yoo, ben simdi sana 16 GB RAM'li telefon satsam o telefon iyi mi oluyor? MTK P35 islemci koyayım, eMMC 5.1 depolama birimi yanina 16 GB RAM. Bu telefon iyi mi oluyor?

@AZRAIL KAAN,
O telefonun 8 GB olani tercih edilir ama 6 GB RAM'li olan ilani atabilir misiniz? Telefon 4 ve 8 GB olarak çıkmış çünkü.
6 GB olani da varmış eksik bakmışım.

Son düzenleme:
250 lira günümüzde pek de dikkate değer miktar değil. Dışarı çıkıp 1 nargile 1-2 bardak çay içsem zaten 200 lira gidiyor. 1-2 yıl idare edecek bir cihaz alındığını düşünürsek 250 lira fazladan verip 8GB olanı almak mantikli olacaktır.

Geri
Yukarı