Çözüldü Telefonda açık kalan sekme cihazın performansını etkiler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MTD3

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Herkese merhaba, gözüme takılan ve merak ettiğim bir konu hakkında soru soracağım. Bazen telefonumda tarayıcıyı kapatmak üzereyken açık kalan sekmeleri fark ediyorum bunlar cihazın performansını düşürür mü? Veya bir etkisi olur mu? Genelde açık kalan sekmeleri kapatıyorum ama yine de merak ettim. Kullandığım tarayıcı Google Chrome.

Screenshot_20211222_121947.jpg

Çözüm
Hocam kapatıyorum ama gene de merak ettim.

Cevap için teşekkürler. Son uygulamalardan kapatmam yeterli olur mu?
Evet yeterli. Çünkü Device Care kısmında Memory(RAM) kısmına gelirseniz arka planda çalışan bütün uygulamalar gözüküyor ve chrome yer almıyor orada.
Chrome açıkken performansı düşürme ihtimali var. Ama isterse 20 sekme açık olsun Chrome kapalı olduğu sürece hepsi kapalıdır.

Hocam tarayıcı kapalıyken etkileyeceğini sanmam. Opera kullanıyorum 200 den fazla sekme açık ve herhangi bir performans kaybı yok.

Cevap için teşekkürler. Son uygulamalardan kapatmam yeterli olur mu?
Rica ederim, arkadaşlarımın da dediği gibi uygulamanız kapalı ise kaç sekmenin açık olduğu önemli değil. Ancak tavsiyem sekmeleri kapattıktan sonra uygulamayı kapatmanız zira aksi durumda tekrar Chrome açmak isterseniz sekmeler açık olduğu için uygulama daha geç yüklenecektir.

Evet yeterli. Çünkü device care kısmında Memory(RAM) kısmına gelirseniz arka planda çalışan bütün uygulamalar gözüküyor ve Chrome yer almıyor orada.

Tamam hocam teşekkürler.
Rica ederim, arkadaşlarımın da dediği gibi uygulamanız kapalı ise kaç sekmenin açık olduğu önemli değil. Ancak tavsiyem sekmeleri kapattıktan sonra uygulamayı kapatmanız zira aksi durumda tekrar Chrome açmak isterseniz sekmeler açık olduğu için uygulama daha geç yüklenecektir.

Peki hocam teşekkürler. 🙂

Geri
Yukarı