Telefonda bir şey satmaya çalışan kişiler

Blodiy

Hectopat
Merhabalar, telefonumu günde en az 3-4 numara yok kombi, yok çocuğunuz için dershane diye arıyor. Fakat benim evimde kombi var, çocuğum yok. Arada klima için arayanlar da oluyor. Böyle numaralar %100 sabit telefon oluyor bir de. Farklı farklı numaralardan arıyorlar yani birini engellesem diğeri arayabilecek. Numaramı değiştirmem biraz sıkıntı yaşatabilir. En iyi çözüm ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, telefonumu günde en Z 3-4 numara yok kombi, yok çocuğunuz için dershane diye arıyor. Fakat benim evimde kombi var, çocuğum yok. Arada klima için arayanlar da oluyor. Böyle numaralar %100 sabit telefon oluyor bir de. Farklı farklı numaralardan arıyorlar yani birini engellesem diğeri arayabilecek. Numaramı değiştirmem biraz sıkıntı yaşatabilir. En iyi çözüm ne yapabilirim?
Numaranızı nereden aldıklarını sordunuz mu? Aynı olay benim başıma geldi. Organik ürün satmaya çalışıyorlardı. Ben de "Numaramı kimden aldığınızı söyleyin. Söylemezseniz aradığınız bu numara için hakkınızda işlem başlatacağım." deyince kapattılar suratıma telefonu.

Numaranızı nereden aldıklarını sordunuz mu? Aynı olay benim başıma geldi. Organik ürün satmaya çalışıyorlardı. Ben de "Numaramı kimden aldığınızı söyleyin. Söylemezseniz aradığınız bu numara için hakkınızda işlem başlatacağım." deyince kapattılar suratıma telefonu.
Bir kere sordum. Numaralarınız kayıtlı gibisinden bişey demişti.

Veri tüccarlığı, kurumların veri tabanındaki kayıtların toplu olarak satılması uygulanıyor sanırım.
Sizi arayanlara tekrar aranmamak üzere verinizin veritabanından silinmesini ve tekrar rahatsız edilmemeyi istemek yasal hakkınız.
Aynı numaradan aranması yasal olarak da taciz.

Yeni konular

Geri
Yukarı