Telefonda düzenli olarak çıkan virüsler

Hocam, telefonun internet ile bağlantısını kesin ve AV ile tam tarama yapın o sırada aynı zaman Wifi'ye reset atın -Küçücük bir düğme olacak gömülü, ona iğne ile basın.- . Virüsü tekrar silin ve internete bağlanın.

İşe yarayabilir, tekrar tekrar geliyorsa modemden olabilir.

Hocam, telefonun internet ile bağlantısını kesin ve AV ile tam tarama yapın o sırada aynı zaman Wifi'ye reset atın -Küçücük bir düğme olacak gömülü, ona iğne ile basın.- . Virüsü tekrar silin ve internete bağlanın.

İşe yarayabilir, tekrar tekrar geliyorsa modemden olabilir.
Doğru söylüyorsun ama internete virüs girseydi diğer cihazlara da girmez miydi?

Olabilirdi, ama diğer sistemlerin güvenlik duvarı engellemişte olabilir ya da onlarda da bu virüsler var lakin sadece farkında değiliz. Sadece önerdim. Sorun çözülebilirde çözülmeyede bilir.
Evdeki diğer tüm cihazlarımda da Kaspersky ücretli versiyonlarını kullanıyorum. Virüs onlarda çıkmıyor sadece benim telefonda çıkıyor. Modemde olacağını pek düşünmedim o yüzden.

Bu bir trojandır. Link kısaltma sitelerine giriyorsanız mutlaka yönlendirmelerde
"androidguncelleme.apk"
"pandemidestek.apk"
"flashplayer.apk"
gibi indirmeler yapmaya çalışır.

Hangi sitelerde gezindiğinize dikkat edin. Tarayıcıdan otomatik indirme işlevini kapatın.

İnen dosya çalıştırılmadığı sürece zararı olmayacaktır. (.crdownload tam olarak inmemiş olan dosya uzantılarını ifade eder.)

Kullandığınız tarayıcıyı sıfırlayın.
Teşekkür ederim hocam yapıyorum.
Bu bir trojandır. Link kısaltma sitelerine giriyorsanız mutlaka yönlendirmelerde
"androidguncelleme.apk"
"pandemidestek.apk"
"flashplayer.apk"
gibi indirmeler yapmaya çalışır.

Hangi sitelerde gezindiğinize dikkat edin. Tarayıcıdan otomatik indirme işlevini kapatın.

İnen dosya çalıştırılmadığı sürece zararı olmayacaktır. (.crdownload tam olarak inmemiş olan dosya uzantılarını ifade eder.)
Hocam çok teşekkür ederim. Yemin ederim içime su serpildi. Dediklerinizi yapıyorum hemen. Tekrardan sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı