Telefonda Minecraft sunucusu çalıştırdım

Makaleler
23
Yer
Antiocheia
Telefonda Minecraft Java sunucusu çalıştırdım hem de craftbukkit.
Nasıl mı?
Root bile gerekmiyor.
Android 7 üstü arm64 olan bir telefon yeterli ki bunu da güncel telefon diyerek genelleyebiliriz.
Play Store üzerinden termux ve andronix indiriyoruz. AndroNix'ten Ubuntu 19 seçip kuruyoruz. Ubuntu ve VNC server açtıktan sonra telefona VNC üzerinden bağlanıp Java kuruyoruz. Ben plugin kurmak istediğim için craftbukkit üzerinden. Jar dosyası indirdim. Kurulumu Windows sunucu ile aynı, eula vb. kısmı.
Telefonunuza modem üzerinden statik IP atadıktan sonra eğer DNS kullanıyorsanız telefonunuz üzerinden dünyanın her tarafından erişilip oynanan bir Java Minecraft sunucusuna sahip oluyorsunuz.
İstenilirse burada detaylı kurulumunu adım adım paylaşırım.

1591065288812.png

1591065309825.png

Java sunucumuz olduğuna göre sırada Java istemci açmak var... :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne demek istediğini anlamadım.

Telefonda Linux içinden olmasa da MCinaBox denen uygulamayla 1.8 Java sunucuya bağlanmayı ve oynamayı da başardım.
Hocam bazı güzel konular nedense pek tutulmuyor ama bazı gereksiz konular çok fazla tutuluyor.
Mesela aternosdan bir türlü düzgün bir sunucu açamıyordum. Konu için teşekkürler.

Hocam normal kullanım için andronix i kullanıyordum sıkıntısızdı (androniz ile termux kodu alıp vnc üzerinden kontrol) ama bir gün termux adam akıllı çalışmamaya başladı işte Ubuntu'yu çalıştırıp vnc komutunu girince uygulamada tuhaf bir şeyler oluyor sebebi nedir?

VNC server kaynaklı bir sorun gibi duruyor. Sistemi açsanız bile VNC açılmıyor.
Geçici çözüm olarak şu komutları sırasıyla deneyin sistemi ./start-ubuntu.sh yaptıktan sonra.
vncserver-start
vncserver-stop
vncserver-start

Hocam hortlatıyorum anca detaylı anlatır mısınız?
@Handsome Reis
Öncelikle F-Droid üzerinden Termux indiriyoruz, Play Store sürümü artık güncelleme almıyor.
Termux'a Play Store üzerinde bulunan Andronix yada AnLinux programlarından birisinden (tercihen) Ubuntu kuruyoruz.
VNC Server ile telefona bağlanıyoruz, normal bir şekilde arayüz kullanarak kurulum için. Terminale alışkın olmayanlar için daha basit bir yöntem.
Java'nın default JRE sürümünü indiriyoruz öncelikle çünkü Minecraft server Java ile çalışıyor.
İster orijinal Minecraft ister CraftBukkit gibi diğer server seçeneklerini kullanarak çalıştırmak için Chromium'dan .jar dosyasını indiriyoruz.
Bundan sonrası klasik Linux Minecraft server kurulumu.
Çalıştırmak için gereken dosyaları, kaç RAM verileceği ve server.properties düzenlemesi vb.
Sonra isterseniz port yönlendirme yapılabilir, DDNS ayarlaması ile evde boş duran bir telefonu değerlendirebilirsiniz.
Daha da detaylı, adım adım komple yapımı için video çekerim.

Öncelikle F-Droid üzerinden Termux indiriyoruz, Play Store sürümü artık güncelleme almıyor.
Termux'a Play Store üzerinde bulunan Andronix yada AnLinux programlarından birisinden (tercihen) Ubuntu kuruyoruz.
VNC Server ile telefona bağlanıyoruz, normal bir şekilde arayüz kullanarak kurulum için. Terminale alışkın olmayanlar için daha basit bir yöntem.
Java'nın default JRE sürümünü indiriyoruz öncelikle çünkü Minecraft server Java ile çalışıyor.
İster orijinal Minecraft ister CraftBukkit gibi diğer server seçeneklerini kullanarak çalıştırmak için Chromium'dan .jar dosyasını indiriyoruz.
Bundan sonrası klasik Linux Minecraft server kurulumu.
Çalıştırmak için gereken dosyaları, kaç RAM verileceği ve server.properties düzenlemesi vb.
Sonra isterseniz port yönlendirme yapılabilir, DDNS ayarlaması ile evde boş duran bir telefonu değerlendirebilirsiniz.
Daha da detaylı, adım adım komple yapımı için video çekerim.
video çeker misiniz sanırım bir şeyleri eksik yaptım ve forge lu nasıl kurabilirm

Yeni konular

Geri
Yukarı