Telefonda vergi indirimi için fırsat beklenir mi?

Eutku

Picopat
Daha fazla  
İyi günler, bildiğiniz gibi 1 Kasım itibariyle öğrencilere vergi indirimli telefon uygulaması yürürlülüğe girdi.

Ve yine hepimizin bildiği gibi şartname barajının altında makul çok telefon yok.

Genelde ya düşük segment ya da rakiplerine kıyasla alınmayacak fakat rakipleri barajın birkaç "milim" üstünde olduğundan bir seçenek olarak karşımıza çıkan telefonlar var.

Olduğu kadarıyla en mantıklı seçenekler; GM 24 Pro, Infinix Note 30, Redmi Note 12s ve Galaxy A24 modelleri gibi duruyor.

Bunların dışında M34 5G modeli de Samsung Week etkinliği ve Samsung öğrenci indirimleriyle barajın altına girdiğinden her ne kadar A34'e kıyasla ikinci tercih olsa da öbürlerine kıyasla sivriliyor; tabii ergonomi ve tasarımının göze, özellikle kalınlık ve alt çentik anlamında, çok hitap etmediğini de söyleyebiliriz.

Bu modeller vergi indiriminin dışında A34, Honor X9a, Redmi Note 12 Pro gibi modellerin yanında hep ikinci tercih kalan modeller.

Durum böyle olunca insan ister istemez tereddüt ediyor, işte "acaba ben aldıktan sonra indirime girerler mi?" diye.

Sorum şu: Sizce kasım sonu ve Black Friday indirimleri beklenmeli mi?

Yoksa hazırda barajın altına düşmüş olan M34, Samsung week etkinliği bitmeden satın alınmalı mı?

Teşekkürler.

Son düzenleme:
İyi günler, bildiğiniz gibi 1 Kasım itibarıyla öğrencilere vergi indirimli telefon uygulaması yürürlülüğe girdi.

Ve yine hepimizin bildiği gibi şartname barajının altında makul çok telefon yok.

Genelde ya düşük segment ya da rakiplerine kıyasla alınmayacak fakat rakipleri barajın birkaç "milim" üstünde olduğundan bir seçenek olarak karşımıza çıkan telefonlar var.

Olduğu kadarıyla en mantıklı seçenekler; GM 24 Pro, Infinix Note 30, Redmi Note 12s ve Galaxy A24 modelleri gibi duruyor.

Bunların dışında M34 5G modeli de Samsung week etkinliği ve Samsung öğrenci indirimleriyle barajın altına girdiğinden her ne kadar A34'e kıyasla ikinci tercih olsa da öbürlerine kıyasla sivriliyor; tabii ergonomi ve tasarımının göze, özellikle kalınlık ve alt çentik anlamında, çok hitap etmediğini de söyleyebiliriz.

Bu modeller vergi indiriminin dışında A34, Honor X9a, Redmi Note 12 Pro gibi modellerin yanında hep ikinci tercih kalan modeller.

Durum böyle olunca insan ister istemez tereddüt ediyor, işte "acaba ben aldıktan sonra indirime girerler mi?" diye.

Sorum şu: Sizce kasım sonu ve Black Friday indirimleri beklenmeli mi?

Yoksa hazırda barajın altına düşmüş olan M34, Samsung week etkinliği bitmeden satın alınmalı mı?

Teşekkürler.

Hocam, bir üniversite öğrencisi olarak ben de aynı durumda bekliyorum. A34 çok güzel bir model fiyatına göre, ve 9588 ve 9605 gibi fiyatlara düşmesine rağmen hiçbir e ticaret firması 9500e düşürmüyor. Cidden yazık yani şimdi bir sürü model var onları neden almıyorsunuz diyenler elbet çıkacak. Ben en kötü bir telefonu 5-6 sene kullanıyorum ki birçok oğrenci aynı durumda. Almışken bir tık iyisi olsun istiyoruz fakat yüksek fiyatlarda indirim yaparken bizleri düşünen yok gibi. 2 haftadır fiyat kovalıyorum en düşük fiyatlar şu şekilde;
A34: 9588.
A24: 7799.
M34: 9019.
GM 24 Pro: 8999.
Tecno Camon 20 Pro: 9475.
Xiaomi Note 11 Pro 5G: 10.398
Honor X9a: 10. 353
Doların artması ne kadar korkutsa da ben bekleme taraftarıyım şu anlık. Kasım ayı içinde özellikle A34 ve X9a modelleirni 9500'e çekerler diye düşünüyorum.

Hocam, bir üniversite öğrencisi olarak ben de aynı durumda bekliyorum. A34 çok güzel bir model fiyatına göre, ve 9588 ve 9605 gibi fiyatlara düşmesine rağmen hiçbir e ticaret firması 9500e düşürmüyor. Cidden yazık yani şimdi bir sürü model var onları neden almıyorsunuz diyenler elbet çıkacak. Ben en kötü bir telefonu 5-6 sene kullanıyorum ki birçok oğrenci aynı durumda. Almışken bir tık iyisi olsun istiyoruz fakat yüksek fiyatlarda indirim yaparken bizleri düşünen yok gibi. 2 haftadır fiyat kovalıyorum en düşük fiyatlar şu şekilde;
A34: 9588.
A24: 7799.
M34: 9019.
GM 24 Pro: 8999.
Tecno Camon 20 Pro: 9475.
Xiaomi Note 11 Pro 5G: 10.398
Honor X9a: 10. 353
Doların artması ne kadar korkutsa da ben bekleme taraftarıyım şu anlık. Kasım ayı içinde özellikle A34 ve X9a modelleirni 9500'e çekerler diye düşünüyorum.
Yaparlarsa çok güzel olur gerçekten. Fakat anlamadığım bu kadar satış firması neden itinayla 9500'ün üstünde tutuyor? Muhtemelen 9500 bandında satış yapsalar daha fazla kazanç yaparlar yani altı üstü 200 lira fakat barajın altında a34 arayan yüzlerce insan var.

Geri
Yukarı