Telefonda ya da bilgisayarda virüs var ve Steam hesabına erişim sağlanıyor

farukbiroyuncu

Hectopat
Bugün Steam hesabıma baktım telefondan ve oyun eşyalarımın satıldığını fark ettim ayrıca Reddit hesabımdada ayarlar vs değiştirilmişti. Bilgisayarımdan Steam'e uzun zamandır giriş yapmıyorum. Herhangi bir önerebileceğiniz virüs tarama uygulaması var mı? Ve Steam hesabıma eriştiler dediğim gibi herhangi bir trade yapılmamış girişleri kontrol ettim başka bir yerden giriş yok. Sadece oyun eşyalarımı satıp kendilerinin itemlerini almışlar bunun içinde yardım eder misiniz ne yapmam gerekir şifre değiştireyim mi?

Kapersky ve Malwarebytes ile ACİLEN tarama yapın. Sonra şifrelerinizi değiştirin ve mutlaka her platformda farklı şifre kullanın.

Bilgisayarı şu an Malwarebytes ile taratıyorum hepsini, kısa taramada 13 virüs çıktı telefonumu nasıl taratabilirim ve Kaspersky ücretsiz değil de başka önerebileceğiniz program var mı?

Bilgisayarı şu an Malwarebytes ile taratıyorum hepsini, kısa taramada 13 virüs çıktı telefonumu nasıl taratabilirim ve Kaspersky ücretsiz değil de başka önerebileceğiniz program var mı?
Email ile hesap açarsanız 1 aylık özel üyelik veriyor. Çapraz platform bir uygulama olduğundan hem bilgisayarına hem de telefonunuza aynı anda indirebilirsiniz. Lütfen tam tarama yapın.

Malwarebytes tam tarama yapıyor şu an. Kaspersky'de kredi kartı filan istiyordu 1 aylık deneme sürümünü başlattım telefonuda Kaspersky'dan taracağım.

Malwarebytes tam tarama yapıyor şu an. Kaspersky'de kredi kartı filan istiyordu 1 aylık deneme sürümünü başlattım telefonuda Kaspersky'dan taracağım.
Harika, taramalar bittikten ve virüsler silindikten hemen sonra şifrelerinizi değiştirin. Email şifrenizin güvende olduğundan emin olun. Bu işlemlerden sonra eğer Steam'de iki aşamalı doğrulama ve "Guard" özelliği açık değilse mutlaka açın. Steam odaklı virüsler Asya üzerinden gelir, genellikle VPN ve indirmeler üzerinden bulaşır. Dediğim adımları yaparak %98'ine engel olabilirsiniz.

Bilgisayardan Steam'e uzun zamandır giriş yapmıyordum tahminimce telefonumda RAT gibi bir virüs var çünkü Steam'ime başka konumdan giriş olmamış neyse ki guard açık trade filan olmamış şifrede değişmedi. Ayrıca Reddit'e sadece telefondan giriyorum.

Geri
Yukarı