Telefondaki videoyu televizyonda açmak

USB kabloları akıllı televizyonlara uygun şekillerde üretilmiştir. Telefonunuzun şarj kablosunu (USB kablosu) kullanarak bağlanmayı deneyebilirsiniz. İki uçlu bağlantı kurulduktan sonra telefonunuzdaki medya unsurları televizyona aktarılacaktır.

Yalnız televizyonunuzda USB ile telefon bağlantısı kurma seçeneğinin açık olması gerekiyor. Eğer televizyonda bu seçenek kapalı ise hedeflenen görüntü aktarımı gerçekleşmeyecektir. Hangi alandan seçeneği açacağınızı bilmiyorsanız yetkili servis ile iletişim kurabilirsiniz.

Son olarak belirtmek gerekiyor ki USB ile telefon ekranını televizyona aktarma kısmında internet bağlantısı gerekmez. Aynı zamanda bilmelisiniz ki eğer televizyonda USB seçeneği aktif değilse telefonunuz sadece şarj olacaktır. Bağlantıyı gerçekleştirdiğinizde USB kablo aracılığıyla telefondaki uygulamalarınız televizyon ekranında görünecektir.

Dediğiniz gibi telefon sadece şarj oluyor. Ayarlara baktım ama dediğiniz gibi bir ayar bulamadım.

Ayrıca elimde bir de flash bellek var onu sorunsuz kullanabiliyorum.

Telefonu USB ile TV bağlayıp ekranı yansıtamazsın, içindeki videoları görmen de çetrefilli bir iş ancak telefondaki videoyu OTG ile flash belleğe atarsan o belleği TV de kullanırsan izlersin istediğini. Telefonun Type-C'den görüntü aktarımı destekliyorsa uygun dönüştürücü ile HDMI'den televizyona kablo ile görüntü aktarabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Elimde HDMI kablosu yok.

Telefonu USB ile TV bağlayıp ekranı yansıtamazsın, içindeki videoları görmen de çetrefilli bir iş ancak telefondaki videoyu OTG ile flash belleğe atarsan o belleği TV de kullanırsan izlersin istediğini. Telefonun Type-C'den görüntü aktarımı destekliyorsa uygun dönüştürücü ile HDMI'den televizyona kablo ile görüntü aktarabilirsin.
Maalesef elimde yok.

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi telefon sadece şarj oluyor. Ayarlara baktım ama dediğiniz gibi bir ayar bulamadım.

Ayrıca elimde bir de flash bellek var onu sorunsuz kullanabiliyorum.
Telefonunuz da sırasıyla ayarlar->telefon hakkında/telefon bilgileri->derleme numarası (üzerine 5-6 kez tıklayın lütfen.). Devamında siz artık geliştiricisiniz diye bir seçenek çıkacaktır.

Bu ibareyi gördükten sonra yine sırasıyla ayarlar->geliştirici seçenekleri->USB bağlantı ayarları/USB hakkında daha fazla-> MTP yapacaksınız. Devamında televizyondan medya oynatıcıdan telefonunuzu seçerek telefon ekranınızı televizyona yansıtabilirsiniz.

Eğer farklı bir telefon modeli kullanıyorsanız ve ayarlar kısmında arama bölümü var ise arama bölümüne USB yazarak ve oradan PTP/MIDI televizyon desteğine göre ve ihtiyacınıza göre seçebilir ve işleminizi mutlu sona kavuşturabilirsiniz.

PTP açılımı: photo transfer protocol (fotoğraf/görsel transfer protokolü)
MIDI anlamı: Telefonunuzu müzik aleti bilgisayar harici donanımı vb. gibi cihazlarda kontrol sahibi yapmaya yarayan bir USB bağlantı türüdür. Dijital destekli müzik aletlerinden örnek verecek olursak dijital piyanonun bilgisayara bağlanması ve bilgisayarın kendi içinde bu durumu tanıması olayını örneklendirebiliriz. Bu sayede telefonu kumanda olarakta kullanabiliyoruz.

Geri
Yukarı