Telefondan girilen internete bilgisayardan girilmiyor

Ozan Ürer

Hectopat
Arkadaşlar telefondan bağlandığım internete laptopum ile bağlanamıyorum. Ne yaptıysam başaramadım. Vize haftası öncesinde herhangi bir sorun yoktu ama vize haftası gelince böyle bir sorun yaşadım. Yurt internetinde yaşıyorum sorunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar telefondan bağlandığım internete laptopum ile bağlanamıyorum. Ne yaptıysam başaramadım. Vize haftası öncesinde herhangi bir sorun yoktu ama vize haftası gelince böyle bir sorun yaşadım. Yurt internetinde yaşıyorum sorunu.
Aldığınız hata nedir? Bağlanma sorunu tüm internet için mi geçerli yoksa belli sitelerde mi sıkıntı yaşıyorsunuz?

Public dns adreslerinden birini kullanıp deneyin.
Örneğin Google Dns
Dns1: 8.8.8.8
Dns2: 8.8.4.4
Dns değiştirdim fakat sorun hala aynı
Aldığınız hata nedir? Bağlanma sorunu tüm internet için mi geçerli yoksa belli sitelerde mi sıkıntı yaşıyorsunuz?
İnternete bağlanıyor fakat İnternet yok diyor ama aynı interneti telefonumdan kullanabiliyorum
İnternet Driver'ı yok sanırım, bir şekilde bulup kurman lazım
İnternet driverı olmasa önceden de çalışmaz miydi?

Dns değiştirdim fakat sorun hala aynı

İnternete bağlanıyor fakat İnternet yok diyor ama aynı interneti telefonumdan kullanabiliyorum

İnternet driverı olmasa önceden de çalışmaz miydi?
Kullandığınız işletim sistemi ve wifi ağ kartı modeli nedir?

Windows 10 kullanıyorum WiFi ağ kartı modeli ise Intel dual band wireless-AC 7265.(Tam emin değilim doğru olup olmadığından araştırıp şuan yaptım yanlış ise yardım ederseniz nasıl bakacagima hallederim)
Görev yöneticini açın ve performans sekmesine gelin. Solda wi-fi sekmesine tıklayınca sağ üstte wifi modeli yazar.

Performans kısmında wifi diye bir seçenek yok
Ağa bağlı olmayınca orada gözükmez genelde. O zaman başlat simgesine sağ tıklayın ve aygıt yöneticisine girin. İlk seçenek ağ bağdaştırıcıları olur. Oraya çift tıklayın. Ekran görüntsünü buraya atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı