Telefonlar nasıl temizlenmeli?

Beşiktaş JK

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1521964243
Zenfone 3 Max (ZC553KL) kullanıyorum alalı 2 ay falan oldu. Ekran koruyucu taktırmadım. Ekranını, kamerasını ve parmak izi okuyucuyu nasıl temizlemem gerekiyor? Ekran camını ıslak mendilin suyunu akıtıp öyle temizliyorum. Diğerleri için gözlük sileceğini kullan demişler, siz ne önerirsiniz? Doğru temizleme nasıl olmalı zarar vermeden?
@BERWAR

Son düzenleyen: Moderatör:
Gözlük temizleyiciler kullanılabilir, kendim de kullanıyorum. Yağı en iyi çıkartan kuru çözümdür.

Peki dedikleriniz kamerayı ve parmak izi okuyucuyu da temizlemek için geçerli mi? Parmak izinin algılamayacağından korkuyorum da.

Evet, parmak izi sensörün üstünde saklanmıyor. Dijital veri :)
Silmediğiniz sürece algılamamaya başlar :)

Islak mendilin suyunu çıkarıp temizlemek işe yarar, Asım Demir'in yöntemini de kullanabilirsin. Ekran koruyucusu üzerindeyse hafif islak peçete ile silebilirsin, tabii ekran koruyucu yoksa bunu yapma. Bir de ekran temizleme için bu ekran koruyucu alırken kutularından küçük bir bez parçası çıkar onunla da iyi temizleniyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı