Telefonlardaki Çıkarılamayan Bataryalar

Hayır değiştirebilirsin, çıkarabilirsin. Bataryalar çıkarılamıyor değil bataryalar gömülü. Bataryayı çıkarmak istiyorsan da telefonun belirli yerlerinde ki vidaları söküyorsun. Değiştirmek biraz zahmetli ve tehlikeli bir şeyi koparırsan telefonun bozulabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servisler değiştirebiliyor. Siz de yapabilirsiniz ama gerçekten dikkatli davranmak lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoyu inceleyebilirsiniz.
@Silinen üye bataryaların gömülü olmasının hayatımıza kattığı bir fayda aklıma gelmiyor. Samsung Galaxy S4 bataryası gömülü olmayan bir telefondu sağlam bir kılıf ile kullanıyordum. 2 kez orjinal bataryasını alıp değiştirdim. Artık gömülü yapıyorlar ki batarya öldüğünde ya servise bi ton para verelim ya da yeni telefon alalım. Bizim değiştirmemizi bir el hareketinden teferruatlı bir ameliyata dönüştürdüler neredeyse.

@Kutayyyy benim telefonumda S4 ve bataryası arızalı onu değiştireceğim mesela gömülü olsa yapamazdım. Dediğin gibi bir faydası olmayabilir ama incelik konusunda bir tık faydası var bence. Bu arada hiç servis fiyatı aklıma gelmedi haklısın onu değiştirmek için bir ton para isterler orası aklıma gelmedi hiç.

Bak mesela gömülü olmamasının avantajından yararlanacaksın yakın zamanda birkaç el hareketi ile yeni bataryanı takacaksın. İncelik konusunda da 4-5 mm. yi ben kafama hiç takmam varsın kalın olsun ama yok ince yok çerçevesiz diye göz boyuyorlar işte.

Samsung'a, Apple'ye, ona buna faydası var. Sana, bana, son kullanıcıya hep zarar yazıyorlar.
Yeni çıkan telefonların %80'i 2. bilemedin 3. düşürmede haşat oluyorlar. O da ayrı bir hikaye S3,S4 İphone 4S, 5 bu kadar çabuk kırılan telefonlar mıydı, kırmak için çaba harcaman lazım.

Servisler değiştirebiliyor. Siz de yapabilirsiniz ama gerçekten dikkatli davranmak lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoyu inceleyebilirsiniz.
@Silinen üye bataryaların gömülü olmasının hayatımıza kattığı bir fayda aklıma gelmiyor. Samsung Galaxy S4 bataryası gömülü olmayan bir telefondu sağlam bir kılıf ile kullanıyordum. 2 kez orjinal bataryasını alıp değiştirdim. Artık gömülü yapıyorlar ki batarya öldüğünde ya servise bi ton para verelim ya da yeni telefon alalım. Bizim değiştirmemizi bir el hareketinden teferruatlı bir ameliyata dönüştürdüler neredeyse.
Batarya değişimi cidden telefonu hızlandırıyor mu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı