Telefonların işletim sistemi değiştirilebilir mi?

Eğer root atmak/custom recovry yüklemek gibi bilgileriniz varsa forum xda'da her telefon modeline uygun bir sürü işletim sistemi var
Birkaç saat araştırırım öğrenirim o iş bende sıkıntı yok.

Ayrıca telefonun model numarasına dikkat edin yoksa IMEI uçabilir ya da brick edebilirsiniz telefonu. Bazı telefonlarda ülkelere göre farklı model numaraları oluyor hatta telefonun işlemcisi bile farklı olabiliyor.
Burada tam olarak ne demek istediniz? Telefonlara pek hakim değilimdir de.

Telefonlar için oluşturulmuş işletim sstemlerinden bahsediyorum. Yok mu? Birde yeter ki desteklesin dediniz. Şu telefonu almayı düşünüyorum destekler mi? Desteklemezse siz önerebilir misiniz? Parmak izi ve yüz tanıma özelliği telefonda olmasın istediğim için bu telefonu almayı düşünüyorum. İstediğim kriterlerde bulduğum tek telefon bu sanırsam.
@Umut Nas Çevrimiçi iseniz cevap verebilir misiniz? :)

Veya başka arkadaşlar.

Google pixel bir telefon alacaksanız graphene os kurabilirsiniz. Mantığı google'dan kurtulmak gerçi ama yine Aurora Store vs ile uygulama yüklersiniz. Tabi opengapps micro yükleyerek.

Snapdragon işlemciye sahip olan cogu telefona kuruluyor.

Telefona direkt olarak kuruyoruz.

Linux da kurdu zaten.
@202 bunu yapmisti.

@581710
Telefona gsi ROM kurabilirsiniz ama ugrastici ve tavsiye etmem.

Kurulsa bile o cihazlar kendi sürümüyle aynı performansı mı verir? Hocam yapmayın illaki performans kaybına uğrayacaktır tartışmanın lüzumu yok.

Kurulsa bile o cihazlar kendi sürümüyle aynı performansı mı verir? Hocam yapmayın illaki performans kaybına uğrayacaktır tartışmanın lüzumu yok.

SDM EFI Bootloader kullandığından UEFI ARM herhangi bir işletim sistemi çalıştırılabiliyor ve evet aynı performansında oluyor, tabii sürücüleri halledersek.

Snapdragon işlemciye sahip olan cogu telefona kuruluyor.

Telefona direkt olarak kuruyoruz.

Linux da kurdu zaten.
@202 bunu yapmisti.

@581710
Telefona gsi ROM kurabilirsiniz ama ugrastici ve tavsiye etmem.
Nasıl kuracağım peki? Bilgisayardaki gibi ise öğrenebilirim. Peki alacağım bu telefon için hangi işletim sistemini önerirsiniz?

Mobil için linux var mıdır peki?

@Umut Nas

@581710,
Bu sekilde kurabilirsiniz kurulum bu sekilde olacak ayni dosyalari kullanmayin.

Her telefon aynı mı? Üstelik telefonda Windows kullanma olayı zaten var. Bildiğiniz üzere Microsoft bunu yapmıştı madem dediğim şey geçerli değil Linux kursun bakalım nasıl olacak?
Birkac hafta once tabletime saf Arch Linux kurdum. Birkac gun sonrada SDM835 islemcili telefonuma Linux kuracagim. Mis gibi kuruluyor.
EDK-II ile dualboot bile yapilabiliyor, hicbir performans kaybi olmuyor.

Birkac hafta once tabletime saf Arch Linux kurdum. Birkac gun sonrada SDM835 islemcili telefonuma Linux kuracagim. Mis gibi kuruluyor.
EDK-II ile dualboot bile yapilabiliyor, hicbir performans kaybi olmuyor.
Bilgisayar işletim sistemimi kuruyorsunuz yoksa telefonlar için üretilmiş bir işletim sisteminimi?

Yeni konular

Geri
Yukarı