Telefonu başkalarının kurcalamasına karşı gizli mesajlaşma

yunusilk

Hectopat
Selamlar arkadaşlar.

İçinde BİM'in de olduğu kripto yatırım konularını konuşacağımız bir mesajlaşma uygulamasına ihtiyacımız var ama abimin eşinin kripto sözcüğüne alerjisi oldıuğu ve abimin her şeyine karıştığı için onun erişemeyeceği bir mesajlaşma yöntemine ihtiyacımız var. Bu konuda bir şeyler önerebilir misiniz? PC'de çalışan bir program da olabilir. Aslında Signal'in PC'de çalışan sürümünden umutluydum ama PC'de kullanabilmek için telefonda da yüklü ve aktif olması gerekiyormuş.
Telefona Signal'i kurup ayarlardan gizlemek de seçenek ama yenge bulur mevzu çıkar diye çekiniyoruz.
Güzel bir öneriyle gelirsiniz umarım :)

Signal'i kullanan birisi olarak (diğerlerini de deneyimledim) Signal'in genel eksikliği şimdilik çok fazla senkron olarak mesaj gelmesi de diğerlerine göre yavaş. Bipi önermiyorum çünkü çok ölü bir sisteme sahip (Devletin uygulaması sonuçta) Telegram'da da bir şans verin derim. (tabii gizli sohbet kullanıp veya grubu kurup sessize alırsanız olur hocam)

Selamlar arkadaşlar.

İçinde BİM'in de olduğu kripto yatırım konularını konuşacağımız bir mesajlaşma uygulamasına ihtiyacımız var ama abimin eşinin kripto sözcüğüne alerjisi oldıuğu ve abimin her şeyine karıştığı için onun erişemeyeceği bir mesajlaşma yöntemine ihtiyacımız var. Bu konuda bir şeyler önerebilir misiniz? PC'de çalışan bir program da olabilir. Aslında Signal'in PC'de çalışan sürümünden umutluydum ama PC'de kullanabilmek için telefonda da yüklü ve aktif olması gerekiyormuş.
Telefona Signal'i kurup ayarlardan gizlemek de seçenek ama yenge bulur mevzu çıkar diye çekiniyoruz.
Merhaba, abiniz eşine kendisinin de bir birey olduğunu ve istediği, hoşuna giden şeyleri özgürce yapabilmesi gerektiğini anlatırsa sorununuzun çözüleceğini sanıyorum.

Son düzenleme:
Discord'u kullanabilirsiniz. Bilgisayarda tarayıcıdan girilebiliyor. Tarayıcıdan gizli sekme ile giriş yapıp konuşmadan sonra sekmeyi kapatırsanız bu iş olur. Fakat neden telefonunuza şifre koymuyorsunuz? Böylece sizin dışınızda kimse elleyemez.

Selamlar arkadaşlar.

Calculator diye bir uygulama var. Hide app yazın. Calculator biçiminde girince gerçekten hesap makinesi. Gizli pini girince gizlediğiniz uygulamalar çıkıyor. Oradan açıp konuşabilirsiniz.

@deathhand @Silinen üye Telegramın içinde ne var ne yok bulur dostlar.

Abim birey olamadı maalesef, sorunun kaynağı bu zaten, kendi alanını verirsen o alanı kullanırlar. @AidenPearce

@403052 @Cruslan Telefona şifre konursa 'sen benden ne gizliyorsun' der sorun çıkar.

@403052 @DarKSaGaa Dİscord mantıklı geldi.

@296367 @MiningciAGA Calculator uygulaması tam aradığım gibiymiş. Bunu araştıracağım. Tek çekincem telefonda borsa uygulaması varken ne kadar güvenli olur. Ama mantıklı bi yöntem

Geri
Yukarı