Telefonum klozete düştü neler yapmalıyım?

Pirince yatırmak mantıklı değil. İçinde sıvının kalmaması lazım. Dikey pozisyonda kaloriferin üzerine koyun. Eğer bir oksitlenme varsa (görünür, görünmeyen sökülmesi gereken parçalarda) oksitlenme varsa en yakın servise başvurun.

4 saniye kaldı hocam. Fazlası yoktur.

Oksitlenme ihtimalli düşük o zaman. Tekrardan geçmiş olsun.

Pirince yatırmak mantıklı değil. İçinde sıvının kalmaması lazım. Dikey pozisyonda kaloriferin üzerine koyun. Eğer bir oksitlenme varsa (görünür, görünmeyen sökülmesi gereken parçalarda) oksitlenme varsa en yakın servise başvurun.

Oksitlenme ihtimalli düşük o zaman. Tekrardan geçmiş olsun.
Teşekkürler. Dik vaziyette peteğin üzerinde duruyor.

Herkese iyi sosyaller;
Tuvalete cep telefonu ile girmenin olası bir sonucu olarak yaklaşık bir saat önce telefonumu klozete düşürdüm. Mikrofon ve şarj girişi suya batacak şekilde hoparlör kısmı yukarı da olacak şekilde dikey bir biçimde düştü ve yarısına kadar suya battı. Telefonun arka kapağı ve pili çıkabiliyor. Hepsini çıkardım ve kaloriferin üzerine koydum. Saç kurutma makinesini, suyu daha içeri yayar diye tercih etmedim. Sizce ne kadar süre kalorifer üzerinde bekletmeliyim?
İçindeki parçalara sızıntı yapmıştır nem bile kalsa oksitlenme yapar sen en iyisi onu açmadan ve beklemeden ya işini bilen telefoncuya ya da servise ver.

Ne yazık ki ekrana sızmış. Ekran gidip geliyor ve suyun izi ekran içerisinde belli oluyor. Arka kasasını çıkarıp ekran ve diğer soketlerini söktüm. Sabaha kadar peteğin üzerinde bekleteceğim. Sabah da doğru servise.

Ne yazık ki ekrana sızmış. Ekran gidip geliyor ve suyun izi ekran içerisinde belli oluyor. Arka kasasını çıkarıp ekran ve diğer soketlerini söktüm. Sabaha kadar peteğin üzerinde bekleteceğim. Sabah da doğru servise.
İyi yaparsınız. Kurudu diye kullanmayın telefonun içi kurumaz oksitlenir pas tutar bu sefer hiç kullanılamaz hale gelebilir. Servise götürün dediğiniz gibi.

İyi yaparsınız. Kurudu diye kullanmayın telefonun içi kurumaz oksitlenir pas tutar bu sefer hiç kullanılamaz hale gelebilir. Servise götürün dediğiniz gibi.

Geçmiş olsun tekrar.

Telefonu servise bıraktım. Akşam üzeri durumu belli olacak. Denemek için pili taktık ekranda hiç hayat yoktu. Umarım yapılabilir bir arıza yapmıştır.

Ne yazık ki ekran değiştirilmesini gerektirecek derecede hasar almış. yarın deneme amaçlı ekran takılacak başka arıza var mı kontrol edilecek. açıkçası yapılsa bile uzun vadeli kullanır mıyım bilemiyorum. servisteki adam ekranı değiştirsek bile oksitlenme durumuna karşı net bir şey söyleyemeyeceğini belirtti.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı