Telefonum Şarjı Çok Hızlı Bitiyor

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Telefon 9 ay önce suya düşmüştü bataryası değiştirildi ama buna rağmen şarj'ım çok hızlı bitiyor. Şarj'a takıp %100'e kadar getirdikten sonra birden çekince %98-96 oranlarına düşüyor daha sonra ise telefonu hiç kullanmadan kapalıyken tamamen kapalı değil ekran kapalıyken 1 saat yarım saat sonra açtığımda %70-80'e düşmüş oluyor, nedeni nedir acaba ne yapmamız gerek?

Aklıma şimdi geldi. Şarj hızlı bitiyor peki bu süreçte ısınma oluyor mu? Eğer ısınma varsa yüksek güç tüketiminden dolayıdır. İşlemci gerektiğinden fazla çalışıyordur. Eğer ısınma yoksa pil kapasitesi düşüktür/kalitesi düşüktür.

Aklıma şimdi geldi. Şarj hızlı bitiyor peki bu süreçte ısınma oluyor mu? Eğer ısınma varsa yüksek güç tüketiminden dolayıdır. İşlemci gerektiğinden fazla çalışıyordur. Eğer ısınma yoksa pil kapasitesi düşüktür/kalitesi düşüktür.

Hocam ben 6S kullanıyorum 1750 mAh ve 1 günü rahat çıkartıyorum çünkü orijinal taktırdım. Pil kapasitesi önemli ama kalitesi daha önemli.

Samsung S6 modeli batarya ise orjinal olduğu düşünüyorum ama pek bir bilgim yok dayım istanbul'a gittiğinde alıp gelmişti bataryayı servis değil tleefoncuda değiştirdi.

Geri
Yukarı