Telefonum tuzlu suya düştü

Schentienel

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkaki gibi temizledim kuruttum ancak tık yok çıtır çıtır ses geliyor ekrana bastırınca. Kesin öldü mü? Acaba servise yollasam yapılır mı yapılsa da ne kadar masraf tutar?
Zaten garanti dışı garanti bantları ıslanıp renk değiştirmiştir.

Telefon tuzlu suya düştü
DENİZE DÜŞERSE:
-Telefonunu denize düşürenlerin, cihazı sudan çıkarıp bu sefer tatlı suya bırakmaları daha sonra oradan da çıkarıp kurulamaları gerekiyor. Çünkü tuzlu su barındırdığı kristallerden dolayı cihazın bazı parçalarına zarar verebiliyor.

Alıntıdır.

Link:Denize ya da suya düşen telefon nasıl kurtarılır?.

Her şeyi yazıp telefonun markasını ve modelini yazmamanız da ilginç.
Telefon mdoelim redmi 7 ama tuzlu suyun bunu ayırdığını sanmıyorum.
Telefon tuzlu suya düştü.
Denize düşerse:
-Telefonunu denize düşürenlerin, cihazı sudan çıkarıp bu sefer tatlı suya bırakmaları daha sonra oradan da çıkarıp kurulamaları gerekiyor. Çünkü tuzlu su barındırdığı kristallerden dolayı cihazın bazı parçalarına zarar verebiliyor.

Alıntıdır.

O dediklerinizi yaptım ancak tık yok.
Camına basıyorum çıtır çıtır tuz sesleri geliyor sanırım.

Telefon tuzlu suya düştü
DENİZE DÜŞERSE:

Alıntıdır.

Böyle saçmalıklara inanmayın. Hiç vakit kaybetmeden cihazı güvenilir yetkili servise verin. Güzelce cihazı temizlesinler. Yoksa yavaaş yavaş oksitlenir. Canavar gibi çalışan telefon bir gün küt diye gider.

Olan oldu diyerek temiz su ile yıkayarak sonra arka kapak, sim kart girişi vb. kapakları çıkartarak pirince yatırmanız gerekirdi.
Marka model belirtmeden fiyat söylemişsiniz. iPhone 11 Pro Max ekranı 2.959 TL'ye değişiyor, yani maksimum 2.959 TL verirsin diye düşünüyorum.

Böyle saçmalıklara inanmayın. Hiç vakit kaybetmeden cihazı güvenilir yetkili servise verin. Güzelce cihazı temizlesinler. Yoksa yavaaş yavaş oksitlenir. Canavar gibi çalışan telefon bir gün küt diye gider.
Garanti bantları kesin ıslanmıştır 10 15 sn yüzdüm denizde telefonla çünkü?
Olan oldu diyerek temiz su ile yıkayarak sonra arka kapak, sim kart girişi vb. kapakları çıkartarak pirince yatırmanız gerekirdi.
Marka model belirtmeden fiyat söyleyemeyiz. iPhone 11 Pro Max ekranı 2.959 TL'ye değişiyor, yani maksimum 2.959 TL verirsin diye düşünüyorum.
Peki açmayı denesem mi telefonu sarja takıp ?

Garanti bantları kesin ıslanmıştır 10 15 sn yüzdüm denizde telefonla çünkü?
E elbette garanti dışında olacak bu işlem. Cihaz sıvı teması gördüğünde garanti iptal olur. Kullanıcı hatası kapsamında işlem görür ve ücret ödersiniz. Cihazdan olmak istemiyorsanız dediğimi uygulayabilirsiniz. Tuzlu su tatlı sudan çok farklıdır.

Geri
Yukarı