Telefonuma virüs bulaştı gitmiyor

PUBG Mobile, fotoğraflarım, her şeyimi silmiş. Dün PC'ye Assassin's Creed yükledim sonra telefona müzik attım, tarama yaptım, oyunda trojan çıktı, 1 saat sonra telefondaki her şey silinmiş. Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hâlen telefonda mı onu tespit edelim.

Aşağıdakini telefona kurun ve Premium deneme sürümünü aktif edin ve ayarlar kısmından tarama kısmından "Tam tarama esnasında derin tarayıcıyı kullan" aktifleştirin ve tarama yapın.

Zararlı varsa temizlenebiliyorsa temizleyin veya fabrika ayarlarına dönün. Zaten bu temizleyemezse büyük ihtimalle fabrika ayarları ile de silinmeyen bir zararlı yazılım bulaşmış demektir.

Bu durumda iki yol var.

Ya telefonu bilgisayardan güvenilir ve açık kaynak bir root programı ile root atıp tekrar tarama yapıp temizlemek.

İkinci yol ve en kesin tavsiye ettiğim yol ise telefona sıfırdan orijinal ROM atmak. Birinci yolu pek önermiyorum çünkü root yazılımlarının çoğu güvenlik açısından sıkıntılı durumdalar.

PUBG Mobile, fotoğraflarım, her şeyimi silmiş. Dün PC'ye Assassin's Creed yükledim sonra telefona müzik attım, tarama yaptım, oyunda trojan çıktı, 1 saat sonra telefondaki her şey silinmiş. Yardım edin.

@Recep Baltaş´ın dediği gibi telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayarak kurtulabilirsiniz. Tarama vs. yaparak zaman kaybetmeyin.

@Recep Baltaş dediği gibi telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayarak kurtulabilirsiniz. Tarama vs. yaparak zaman kaybetmeyin.
Her zararlı o şekilde temizlenmiyor işte. Hatta kendisini gizleyip fabrika ayarlarına sıfırlanınca aktif olan zararlılar bile var incelediğim.

Önce tarama yapması yol haritası çizmekte yardımcı olacaktır.

Her zararlı o şekilde temizlenmiyor işte. Hatta kendisini gizleyip fabrika ayarlarına sıfırlanınca aktif olan zararlılar bile var incelediğim.
Benim bir arkadaşımın tabletine de öyle bir virüs bulaşmıştı. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı ve Recovery menüsünden formatlamayı denememize rağmen silinmemişti, ROM attıktan sonra silinmişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı