Telefonumun şarj soketine tükürük kaçtı

Çok içine kaçmışsa devreler zarar alabilir ama o kadar kaçacağını sanmam. Ama bir şarj soketi de ucuz değil günümüzde. Dikkatli kullanın.
Peki oksitlenme gibi bir durum olursa ne kadar sürede gerçekleşir ve bunu nasıl anlarım?

İşte yanlış hocam neden üflüyorsunuz o tozun oraya maksimum zararı şarjın sokete girmemesine sebep olur başka bir şey yapamaz zaten telefonunuz bir kaç günlükmüş o kadar sürede tozlanması imkansız.
Yine de hafiften üfleyeyim dedim ama yapılmaması gereken bir durummuş.

Ohooo siz en yanlış şeyleri biliyorsunuz zaten. Kurutma makinesi ile kurutmak cihazın içine suyu kaçmayacak olsa bile sızdırır.
Tamamdır. Bu da aklımda bulunsun o zaman. Telefonu tamamen kapatıp pirincin içine yatırmak daha mantıklı olur.

Ohooo siz en yanlış şeyleri biliyorsunuz zaten. Kurutma makinesi ile kurutmak cihazın içine suyu kaçmayacak olsa bile sızdırır.
Bir de bu oksitlenmenin önüne geçilemez mi hiçbir şekilde?

Tamamdır. Bu da aklımda bulunsun o zaman. Telefonu tamamen kapatıp pirincin içine yatırmak daha mantıklı olur.

Bir de bu oksitlenmenin önüne geçilemez mi hiçbir şekilde?
Suya dayanıklı telefon almak bir çözümdür. Ben Oppo A74 kullanıyorum. Telefonu yağmur altında kullanıyorum, Üstüne su bile döktüm. Yüzeysel kurulama ve içinde bulunan su çıkarıcı ses ile temizliyorum. Hiçbir şey olmuyor.

Suya dayanıklı telefon almak bir çözümdür. Ben Oppo A74 kullanıyorum. Telefonu yağmur altında kullanıyorum, Üstüne su bile döktüm. Yüzeysel kurulama ve içinde bulunan su çıkarıcı ses ile temizliyorum. Hiçbir şey olmuyor.
Şu an elimdeki telefonu kullanmaya devam etmek istiyorum. Bir de diyelim ki oksitlenme oldu, telefoncular bunu temizleyebilir mi? Yoksa şarj soketi değişimi şart mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı