Telefonun arızası kullanıcı hatası mı?

• Konuyu başlatan Vio
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 816

Vio

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selamlar. Telefonumu bugün MNG Kargo ile teknik servise gönderdim.
Telefonda en ufak çizik dahi yok tertemizdi.
2 gün önce duştan çıktım telefon elimdeydi ve elim kuruydu, önce telefonun sol ekranda 0.5 Cm'lik siyah-gri çizgiler çıktı.
Ardından tüm ekranı kaplayacak şekil kırmızı - siyah - gri - yeşil bir renk cümbüşü oldu ve gitti ekran. Bunların hepsi 2-3 dakika içinde yaşandı. Su mu kaçtı? Diyerek pirince koydum 15-16 saat kaldı. En son kargoya vermeden önce renk cümbüşü gitmişti. Sadece solda siyah-gri çizgiler vardı ayrıca ekran kendi kendine basıyordu sol alta ve sol ortaya doğru. Sizce nasıl dönüş yapacaklar? Kullanıcı hatası mı? Ekran ve kasada hiç darbe yok. Sorun direkt iç ekranda görünüyor.

Konu başlığını alakasız bir yere çektiğiniz için eleştirdim ve yazıyı silmişsiniz? Niçin peki?

Son düzenleme:
Ufak tefek su damlaları bu kadar büyük bir etki yapacağını sanmıyorum. Yağmurun altında o kadar kullandık bir şey olmadı. Lakin olmayacağı anlamına gelmiyor. Teknik bir problem olabilir. Şansınızı garanti tarafından deneyin.

Muhtemelen evet kullanıcı hatası sıvı temasına bağlı görüntü birimi ve dokunmatik birimi hasar almış muhtemelen.

Ürünün sıvı teması ile alakası sıfır hocam. Moderatör konu başlığını öyle değiştirmiş ki 3. kişi gözünden 'tabii kullanıcı hatası' deyip konuya bile girmezdim.

Sıvı teması kullanıcı hatasıdır. Garanti koşullarına girmesi için malzeme kusuru ya da montaj kusuru olması gerekir. İkisinden de kaynaklı bir şey değil. Sıvı geçirmemeye zaten kimse garanti vermez. En fazla suya dayanıklı derler. Normalde su geçirmeyecek telefon siz kullanırken esner, contaları zayıflar ve saçma sapan bir şeyden su alabilir. Firma bu koşullara bir şey yapamaz. O ideal şartlarda yaptığı testlere göre sertifikasını alır, ona göre pazarlar.

Ürünün sıvı teması ile alakası sıfır hocam. Moderatör konu başlığını öyle değiştirmiş ki 3. kişi gözünden 'tabii kullanıcı hatası' deyip konuya bile girmezdim.

Hocam duştan çıkmışsınız illaki biraz nem kalmıştır buharlaşma anında birazı girmiştir artık nasıl bir şans ise bozulmuştur. Yani şu durumda akla gelen başka bir şey yok çünkü telefonlar öyle durduğu yerde sebepsiz bozulan cihazlar değiller.

Sıvı teması kullanıcı hatasıdır. Garanti koşullarına girmesi için malzeme kusuru ya da montaj kusuru olması gerekir. İkisinden de kaynaklı bir şey değil. Sıvı geçirmemeye zaten kimse garanti vermez. En fazla suya dayanıklı derler. Normalde su geçirmeyecek telefon siz kullanırken esner, contaları zayıflar ve saçma sapan bir şeyden su alabilir. Firma bu koşullara bir şey yapamaz. O ideal şartlarda yaptığı testlere göre sertifikasını alır, ona göre pazarlar.

@Vio Kendi konunuzu raporlamanız iyi olur. Dediğiniz arıza da yine sıvı teması ya da darbe kaynaklı olabilir. Telefon kasası ve ekranı çok kasılıyordur mesela cebinizde, zamanla zayıflayan bağlantılar bu soruna sebep olabilir. Ter kaynaklı zamanla oksitlenme oluşmuş olabilir. Servis incelemesinde belli olur derdi. Cihazınız iPhone ise içiniz biraz daha rahat olsun. Arıza sizden kaynaklı değilse, çamura yattıklarını görmedim henüz. Sessiz sedasız değişim ya da onarım kararını yolluyorlar.

Hocam duştan çıkmışsınız illaki biraz nem kalmıştır buharlaşma anında birazı girmiştir artık nasıl bir şans ise bozulmuştur. Yani şu durumda akla gelen başka bir şey yok çünkü telefonlar öyle durduğu yerde sebepsiz bozulan cihazlar değiller.

Nem kalsa ne olacak ki hocam? Ki bas bayağı üstümü başımı giyindim kuru kuru şekilde aldım telefonu. Üzerinde kılıfı da mevcut tek temasım ekranın ortasında oldu. Instagram akışta geziyordum.
@Vio raporlasanız kendi konunuzu daha mantıklı olmaz mı?

Gerçi bu da doğru teşekkür ederim.
@Vio Kendi konunuzu raporlamanız iyi olur. Dediğiniz arıza da yine sıvı teması ya da darbe kaynaklı olabilir. Telefon kasası ve ekranı çok kasılıyordur mesela cebinizde, zamanla zayıflayan bağlantılar bu soruna sebep olabilir. Ter kaynaklı zamanla oksitlenme oluşmuş olabilir. Servis incelemesinde belli olur derdi. Cihazınız iPhone ise içiniz biraz daha rahat olsun. Arıza sizden kaynaklı değilse, çamura yattıklarını görmedim henüz. Sessiz sedasız değişim ya da onarım kararını yolluyorlar.
Ufak tefek su damlaları bu kadar büyük bir etki yapacağını sanmıyorum. Yağmurun altında o kadar kullandık bir şey olmadı. Lakin olmayacağı anlamına gelmiyor. Teknik bir problem olabilir. Şansınızı garanti tarafından deneyin.
Beni aradılar ve tam olarak söyledikleri şu;
'Telefonun sol tarafında çizgiler var ayrıca kasada ezikler var bu yüzden garanti kapsamına girmez'
Ben böyle bir şey görmedim. Ürün gönderilince THK'ya başvuruda bulunacağım. Tam olarak böyle yapmam gerekir değil mi?
Düzeltiyorum, THH'ye başvuracağım. THK yanlış oldu.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı