Telefonun şarj kısmından yeşil sıvı geliyor

Aşağıda görsellerde görüldüğü gibi, şarj kablosunun telefona giren kısmında yeşil bir sıvı oluşmaya başladı. Kaç kere sildim ama telefonu şarja takıp çıkardığımda yeniden bulaşıyor. Sanırım ya telefonun içinden geliyor ya da orada oluşuyor. Bunun ne olduğunu bilen var mı?

Fikir değil, bilgi paylaşırsanız sevinirim.

Telefon: Poco X3 NFC

Eki Görüntüle 1343494

Eki Görüntüle 1343495

Eki Görüntüle 1343496
Fazla ısındığı için içindeki bir şey eriyor olabilir mi?

Oksitlenmiş bakır gibi duruyor. Telefonun soketinden mi yoksa şarj kablosunun içinden mi geldiğini test edin. (Kabloyu farklı bir cihazla test edin)

Temizleyebildiğim kadar temizledim. Bundan sonra temizleyip kullanacağım. Bir sorun yaratır mı?
Bu madde iletken değildir fakat cildi tahriş edicidir, sinir sistemini de etkilediği bilinir. Gözünüzden, ağzınızdan uzak tutun ve kuruyan çözeltinin tozunu solumayın.

Telefondan olduğu kesin zaten ama ne olduğunu bilmiyorum. Şarja takıp çıkardığımda kirlenmiş oluyor.

Belirttiğim gibi, sıvı. Batarya akması olabilir diye düşünüyorum ama bilir kişilerden destek bekliyorum.

Poco x3

Bu tarz durumlar kablodan kaynaklı olabiliyor.

Screenshot_1.jpg

Hocam kabloyu değiştirip dener misiniz ?
"Genellikle su içerisindeki oksijen ile tepkimeye giren maddelerde oluşur. Zamanla oksitlenme ile birlikte bakteriler de oluşmaktadır. Ve rengin yeşile bürünmesine sebep olur."
Muhtemelen telefonun içindeki veya kabloda ki bakır oksitlendi.
Eğer telefon ile alakalı değil ise kabloyu değiştirip kurtulursunuz.
Ancak (muhtemelen ) problem telefonda ise
Tamiri nasıl olur bilemiyorum.
Çünkü durum ne derece bilemiyoruz.

gelen sıvı pilin içinden akıyor.
pilin bitmesi ve arıza yapma durumunda aşırı ısıdan şişme yapar buda akmasına sebeb olur.
önemle pilin değişmesini öneririm..

Merhaba konuyu hortladığım için kusura bakmayın. Aynı sorun bende de var Poco NFC X3 model ve kendi kutusundan çıkan kablosunu kullanıyorum, bir kaç ay önce kablonun içi yırtılmış içinden yeşil sıvı birşey gelmiş kurumuş şuan nerdeyse biraz açıldı diyebilirim o yüzden bir kablo alacağım kendi kablosunun uçları turuncu tarzı birşey bunun ile beraber hızlı şarj yapıyor başka normal C Type kablo alır isem aynı hızlı mı şarj eder yoksa yavaş mı? Ona göre internetten sipariş vereceğim.

resim_2023-09-23_140102903.png

Geri
Yukarı