Telefonun şarjı hızlı dolup hızlı bitiyor

• Konuyu başlatan Hido
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 18B

Hido

Decapat
Daha fazla  
4230 mAh bir bataryam var. Eskiden çok uzun süre şarj oluyordu fakat şimdi daha hızlı şarj oluyor. Anladım ki bu işin içinde bir iş var ve sonra şarjı hızlı bitmeye başladı. Eskiden yüksek grafikli 60 FPS oyunlarda bile şarjı 1 saatte %10 falan azalıyordu, şimdi %50 oranında azalıyor.

Evet, kutudan çıkanı kullanıyordum ta ki şarj başlığı bozulana kadar (5-6 ay önce). Sony telefonumun şarj başlığını kullanmaya başladım sonra.

O şarj başlığında kaç W yazıyor? Muhtemelen ondan kaynaklı. Siz hızlı bitmesinden mi, hızlı şarj olmasından mı şikayetçisiniz hocam?

O şarj başlığında kaç W yazıyor? Muhtemelen ondan kaynaklı. Siz hızlı bitmesinden mi, hızlı şarj olmasından mı şikayetçisiniz hocam?
Hocam bende yaklaşık 30 dakikada 0'dan 70'e çıkıyor şarjı, fakat 1 saat içinde tekrar 0'a düşüyor. Hızlı şarj zararlı ise onu kapatmayı deneyeceğim.

Hocam bende yaklaşık 30 dakikada 0'dan 70'e çıkıyor şarjı, fakat 1 saat içinde tekrar 0'a düşüyor. Hızlı şarj zararlı ise onu kapatmayı deneyeceğim.
iPhone SE 2016 modelinde hızlı şarj desteği yok diye biliyorum. 4.5 yıl kullandığınıza göre bataryanız çoktan ölmüştür. Yeni batarya takarsanız performansta gözle görülür artış olur.

iPhone SE 2016 modelinde hızlı şarj desteği yok diye biliyorum. 4.5 yıl kullandığınıza göre bataryanız çoktan ölmüştür. Yeni batarya takarsanız performansta gözle görülür artış olur.

Hocam Apple destek ile konuştuğumda yeni batarya almak son çare demişti ve 300-400 TL gibi bir fiyat söylemişti. Fakat internette deji batarya 100 TL gibi bir fiyatta. Apple desteğin dediği orijinal kendi bataryalarıdır değil mi?

Hocam Apple destek ile konuştuğumda yeni batarya almak son çare demişti ve 300-400 TL gibi bir fiyat söylemişti. Fakat internette deji batarya 100 TL gibi bir fiyatta. Apple desteğin dediği orijinal kendi bataryalarıdır değil mi?
Deji hiç kullanmadığım için yorum yapamam ancak pil gibi önemli parçanın orijinalini almanın daha iyi olduğunu düşünüyorum. Apple destekteki elemanlar orijinal bataryayı söylemişlerdir Apple yan sanayi yedek parça satmaz.

telefondaki hızlı şarj bitmesi veya kendi kendine şarjın azalması gibi sorunlar için buradaki makaleye de bakabilirsiniz. Telefonumun Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

4230 mAh bir bataryam var. Eskiden çok uzun süre şarj oluyordu fakat şimdi daha hızlı şarj oluyor. Anladım ki bu işin içinde bir iş var ve sonra şarjı hızlı bitmeye başladı. Eskiden yüksek grafikli 60 FPS oyunlarda bile şarjı 1 saatte %10 falan azalıyordu, şimdi %50 oranında azalıyor.
Öncelikle pil değişimi yapmanızı tavsiye ederim. Uzun süredir aynı batarya ile kullanıyorsunuz galiba. Telefonlarin bataryası ortalama 500 şarj döngüsüne kadar performansını korur ve bundan sonra performaňsi düşmeye başlar.
Burada da anlatılan diğer etken sebeplere bakabilirsiniz : Telefonun Şarjı Çok Hızlı mı Bitiyor? İşte Çözüm Yolları

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı