Telefonun şarjını %80'de durdurmak

Kibar Feyzo

Hectopat
Daha fazla  
Telefonum A52s pilini daha şimdiden öldürmek istemediğimden %80'de bırakma kararı aldım. Ama gece şarja taktığımda %80'de durması lazım. Accubattery önermezseniz sevinirim forumda bir arkadaş Accubattery'nin pek sağlıklı bir uygulama olmadığını söyledi.

Telefonum A52s pilini daha şimdiden öldürmek istemediğimden %80'de bırakma kararı aldım. Ama gece şarja taktığımda %80'de durması lazım. Accubattery önermezseniz sevinirim forumda bir arkadaş accubattery'nin pek sağlıklı bir uygulama olmadığını söyledi.

Hocam telefon kendini zaten %100 şarj edince sıkıntı olmadan daha güç vermezki. %80 de bırakmanız gereksiz olur bence. Pile zararı olacağını sanmıyorum.

Ben 20-30/95 aralığında şarj ediyorum. Zararı olmaz aksine bence faydalı.

Bu konu üzerine şöyle bir şey geldi aklıma mesela netim açık şekilde hani bildirim vs geliyor ya, telefonda şarj olurken arkaplanda işlem yapıyor olması ve o esnada şarj olması 90 çıkmış diyelim, arkaplan işlemleri yapan cihaz şarj 100'e gelince o işlemlerden dolayı 1, 1 düşürüp tekrar 100'e tamamlamaz mı? Yani keser 100de ama işlemler nedeniyle tekrar dolumu tamamlar mı?

Uzun yazdım, bildirim vs farketmez herhangi bir arkaplan işlemi. (Elimizde değilken).

Telefonum A52s pilini daha şimdiden öldürmek istemediğimden %80'de bırakma kararı aldım. Ama gece şarja taktığımda %80'de durması lazım. Accubattery önermezseniz sevinirim forumda bir arkadaş accubattery'nin pek sağlıklı bir uygulama olmadığını söyledi.

Şarj bitmeden şarja koymak.
Şarjda oynamak
Geceleri telefonu şarjda bırakmak

Bunun gibi olaylar olmaz ise hocam tamamen oynayın yani %80 de bırakmak fazla kısıtlayıcı ve %80 de durdurmak fazla mantıklı değil.

Şarj bitmeden şarja koymak.
Şarjda oynamak.
Geceleri telefonu şarjda bırakmak.

Bunun gibi olaylar olmaz ise hocam tamamen oynayın yani %80 de bırakmak fazla kısıtlayıcı ve %80 de durdurmak fazla mantıklı değil.

Onların pek bir etkisi yok, sorun olmaz piller aslında uzun ömürlü.
Ama firmaların yaptığı planlı eskitme yüzüne belli bir süre sonra performansı düşüyor.

Yani 80 de de bıraksan şarjda da bıraksan da sorun olmaz her türlü performansı düşecek zamanla.

Yeni konular

Geri
Yukarı