Telefonun suya düşmesi sonrası şarj olmaması

Telefonumu yaklaşık 1-2 saat önce suyun (çorbanın) içine düşürdüm, kullandıktan bir süre sonra şarj olmamaya başladı.

Evet ilk düşürünce telefonun yarısı sıvıyla kısa bir süre temas etti, telefon ilk kendiliğinden kapanmadı. Hemen bataryasını çıkarıp telefonun her yerini sildim, özellikle şarj soketini birçok defa temizlemeye çalıştım ve sonra kontrol etmek için şarja taktım ve sarj oluyordu, telefon da düzgün çalışıyordu. Ben de sarjdan çıkarıp kullanmaya devam ettim fakat 1-2 saat sonra şarja taktığım zaman telefonun şarj olmadığını, tepki vermediğini gördüm. Şu andan sonra ne yapmam mantıklı olur?
Şu an telefon şarj hariç sıkıntısız çalışıyor.
Garantisi bitti şu an bataryasını çıkardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunuzun suya karşı dayanıklılığı yoksa hemen pirince yatırın, varsa telefonun bildirim çubuğunda sıvı algılandı yazısı olup olmadığını kontrol edin, yeni telefonlar kısa devre sonucu telefonda arıza çıkmaması için şarj özelliğini kapatıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı