Telefonun Şarj Soketine Su Kaçtı

hellboy00

Hectopat
Daha fazla  
Telefon ile oynarken su döküldü çok fazla değil ama bir kaç damla su kaçtı. Telefonun içine girdi su. Sensörler filan çalışmadı kamera bulanık göstermeye başladı. Pirinçte beklettim düzeldi. Bu olaydan 7-8 ay sonra telefon ile oynarken yanık kokusu gibi bir koku geldi. Telefoncuya götürdüm adam şarj soketine su kaçmış dedi. Bu olaydan önce bir kez daha aynı telefoncuya götürmüştüm yani 6 ay filan önce. Telefonda sorun yoktu telefon yere düşmüştü çalışmamıştı adam yine su kaçmış dedi. 110 TL masrafı var dedi yaptırmadım. Yanık kokusu geldikten sonra götürdüğümde adama sorunu söyle parça filan takma ona göre yap yada yapma diyeyim dedim. Adam ilk seferde 110 TL dedi yaptırmadım şimdi ise 45 TL diyor. Şarj soketindeki film ile ses açma kapama tuşu arasında kısa devre olmuş diyor. Su kaçtığında dolayı. Dedi şarj soketinde ki filmi değiştim parçayı taktım 45 TL. Dedim ki sorunu söylemeden neden taktın. Başka türlü anlayamayız dedi. Adamın konuşması hiç güven vermedi. Birde 110 TL masraf var dediği zaman yaptırmamıştım ya telefon sorunsuz çalışıyordu. Erzurum da şehre uzak bir yerde oturuyorum yakınlarda telefoncu yok ne yapmalıyım sizce ?

Adam sizden habersiz içindeki parçaları değiştirip para mı istiyor? Telefon modeliniz nedir? Garantisi var mı?

Eğer garantisi var ise garantiye gönderin. Ayrıca size sormadan içindeki parçaları değiştirip para talep edemez.

Galaxy s4 garantisi yok.

Şimdi gittim oksitlenme var dediler. 30 TL dediler bende uğraşmak istemedim verdim parayı çıktım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı