Telefonunuzu ne kadar sıklıkla şarj ediyorsunuz?

yunus384

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, telefonunuzu ne kadar sıklıkla şarj ediyorsunuz. Bir "Database" oluşturalım istiyorum. Marka model yazarak alıcı arkadaşlara da yardımcı oluruz hem de.
  • Marka: iPhone
  • Model: 6S
  • Kullanım Sıklığı: Sadece aramalar ve araştırmalar (4-5 saat)
  • Günde 1 Kere Şarj İhtiyacı

• Marka: Samsung
  • Model: Galaxy A8 (2018)
  • Kullanım Sıklığı: Sosyal Medya, WhatsApp, Telefon Aramaları (Ort. 2-3 saat)
  • Genellikle %20'nin altına düştüğünde şarj ediyorum. Aşağı yukarı günde 1 kere şarj ediyorum. Bazen 1,5 günde 1 kere. İşim acil değilse hızlı şarjı kullanmamaya çalışıyorum. Hızlı şarj pil ömrünü azaltır, bilmeyenlerin dikkatine.

Son düzenleme:
Şarjı bitince şarja takıyorum.
Ayrıca bunu sorma isteğini neden sordunuz ? Yani günüm belirli saatlerinde mi şarja takıyorsunuz siz ? Mesela saat 20:00 olmadan şarjınız bitse bile şarja takmıyor musunuz ?

Şarjı bitince şarja takıyorum.
Ayrıca bunu sorma isteğini neden sordunuz ? Yani günüm belirli saatlerinde mi şarja takıyorsunuz siz ? Mesela saat 20:00 olmadan şarjınız bitse bile şarja takmıyor musunuz ?
Batarya ömrü denen bir şey olduğu için bunu sordum. Genel olarak ortalamayı öğrenmek için, hem de.

Batarya ömrü denen bir şey olduğu için bunu sordum. Genel olarak ortalamayı öğrenmek için, hem de.
Bu sizin kullanımınıza bağlıdır. Siz yoğun kullanırsınız günde iki kere şarja takarsınız. Başkası günde bir kere takar.
Aşırı kullanılırsa batarya kapasiteside o oranda düşecek.
Normalde 2 senede bataryanın değişmesi gerekirse yoğun kullanımda 1 sene eder bu durum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı