Telefonunuzun artıları ve eksileri neler?

Demin ilginç birşey keşfettim. 3 bin dolarlık harici bir stüdyo ses kartını Type C den telefona bağladım, çalıştı. Hem de hiç sürücü vs desteği yok. Muhtemelen en dandik evrensel bir ses sürücüsü ile çalışıyor. Ancak bu haliyle bile hiç bir telefonun dahili ses birimi bununla yarışamaz. Şu anda kulaklıktan müzik dinliyorum. Çok tuhaf :D (GM 9 Pro)

Telefonumun en büyük artısı Type C.
En büyük eksiği ExFat desteği yok. Harici olarak güçle beslersen 2 TB lık 3.5 hdd'i bile tanıyor. Ancak fat32 olması şart :(

LG G5.
Artıları: Değiştirilebilir batarya, 2.5 yıl sonra ömrü dolan pili değiştirip kullanmaya devam ediyorum. Yüksek çözünürlüklü ekranı güzel. Performansı iyi fakat oyunlarda 2K çözünürlükten dolayı bazen kasabiliyor. Kamerası iyi.
Eksileri: Altının çıkabilmesi başte güzel gibi ama sağlam hissettirmiyor. Android 8.0 ile birlikte Mobil Veri beklemede %15-30 şarj yiyor.

Artık alınmaz, Mi 8 Lite ve P Smart 2019 daha iyi bir tercih olur.

S7 edge kullanıyorum.

Eksileri: Artık yaşlandı, bataryası eskisi kadar gitmiyor. :)

Artıları: Hala performansından çok memnunum.
Xda'da Note Fe için olan android 9 romu S7 Edge için portlandı. Note Fe ile S7 Edge aynı özelliklerde olduğu için hiçbir sorun yok denemenizi kesinlikle öneririm çok stabil.

Mİ6
Artılar:

*Tasarım
*Hızlı parmak izi okuması
*Tutuş hissiyatı
*Pil ömrü
*Hızlı şarj
*Fiyatına göre mükemmel performans tam bir F/P canavarı [emoji39]

Eksiler:

*Darbelere dayanıklı değil
*3.5 Jack girişi yok
*Parmak izi tutuyor
*Kamera bana göre yeterli ancak kullananlar beğenmiyormuş

Mi A2
Eksileri:
Kamera biraz fazla dışarıda sanki. Biraz daha gömülü olsaymış iyi olurdu. Pili biraz düşük.

Artıları:
Yapay zeka performansı 80.000 civarıydı galiba AlTuTu ile test ettiğimde. Performans olarak harika. Miui ile daha güzel. :)

Huawei Mate 20 Lite

+ Kamerası (Fotoğraf için çok güzel kamerası var.), pil ömrü ve yapay zeka özelliği çok güzel.

- Video çekim kalitesi ve çentiği kötü.

Samsung Galaxy Ace

Telefon fi tarihinden kalma. 190 Mb Hafıza 290 Mb RAM var o kadar kötü.

Artıları : çalışması,

opera mini ile güzel ve hızlı bir tarayıcı performansı sunuyor,

istemediğiniz kadar ROM var. Yani en son S9 ROM görmüştüm, Root atmak inanılmaz basit. Dosya atıp Recovery moddan kur dedim bitti. Xiaomi telefonlara Root atmak çok zormuş,

her yerde bulunuyor,

FM Radyo var,

inanılmaz sağlam olması,

hiç bozulmaması ( 6-7 yıldır çalışıyor. ),

her yerde yedek parça bulunması,

3G desteği olması ve trafodan elektrik çeker gibi internet çekmemesi. Bir ayda 1 GB bitiremiyorum.

Hayvani uzun bekleme süresi. ( Full şarj ile 120 saat civarı. )

Eksileri :

Gıcık olması.

Minnacık olması

15 FPS video kaydı yapması

Rezalet kamerası

Performans konusunda yetersizliği ( 290 Mb RAM kullanan telefonda Pubg oynayacak değilim. )

Hafızanın yetersiz olması ( 190 Mb )

Herkesin ultra süper über telefon sanması ( Yani ne anlıyorlar? Yok onu açar mı? Yok bunu yapar mı? Yapamaz yapamaz! )

Kısacık oyun oynama süresi. ( Full şarjla 40 Dk 3B oyun oynama. )

LTE olmaması.

Akklıma bu kadar geldi.

Geri
Yukarı