Telefonunuzun artıları ve eksileri neler?

P9 Lite 2017

Eksi: İlk 1 sene falan telefon gayet akıcıydı ancak daha sonra maalesef donmalar başladı. 18 aydır kullanıyorum.
Güncelleme, temizlik falan yapıyor musun? Bir ara kullandım da iyiydi telefon.
Yeni telefonlar arasından belki de en dandiği GM 8 GO.
Kesinlikle tavsiye etmem az daha koyun hafif oyun açan bir telefon alın en azından.

Son düzenleme:
Xiaomi Mi Note 3

Artıları:
  • Aldığımda fiyat/performans telefonuydu.
  • İşlemcisi hala günümüz oyunlarının hepsine yeterli.
  • Isınma sorunu yaşamadım.
  • Kamerası gündüzleri iyi çekiyor.
  • Parmak okuyucusu çok hızlı.
  • Bataryası 1 günü rahat çıkarıyor.
  • Hızlı şarj desteği var.
  • Aldığım zaman 1500 TL idi.
  • Kumanda özelliği çoğu yerde işime yaradı.
  • NFC özelliği var.
Eksileri:
  • Düşük ışıkta kamerası kötü.
  • Üstte ve altta çerçeve kalınlığı çok fazla
  • Android güncellemeleri geç geliyor.
  • Telefondaki yüz kilidi modu eskiden vardı kaldırıldı.
  • 3.5mm Jak girişi yok.
1 Yılı geçti alalı. Hala kullanıyorum. Memnunum.

Samsung Galaxy Note 8, 7 Aralık 2018 Tarihinde aldım.

Artıları:
  • Sonsuz kıvrımlı ekran. Yan çerçeveler yok.
  • Kalem
  • Kamerası
  • Snapdragon 835
  • 6 GB Ram
  • Büyük çerçevesiz ekran
  • Kasa/ ekran oranı
  • Samsung Arayüzü ve Android 9.0 Pie
  • Hızlı şarj desteği. 90-100 dakikada %100 doluyor.
  • Aklınıza bir telefonda gelebilecek bütün iyi özellikler işte daha ne söyleyeyim.
Eksileri:
  • Batarya beklediğim kadar iyi değil. 1 gün idare ediyor ama bi yandan arada gözünüz şarj yüzdesine kayıyor. Bu telefona 3300Mah yakışmamış, A7 2017'de bile 3600Mah var.
  • Arka camın çabucak kirlenmesi. Kılıfla kirlenmiyor ve belli olmuyor. 4 Bin TL'lik telefonu kılıfsız kullanan yoktur heralde.
  • Kıvrımlı ekran yüzünden ekran koruyucu bulamamak, bulunca da kısa sürede kalkma yapması.
  • Parmak izi arka kameranın yanında olduğu için ulaşmak zor ve yanlışlıkla kameraya dokunup kamera kirlenebiliyor.
  • Telefonun kırılmaya elverişli olması. Gerçi yeni telefonların hepsi böyle, eksiden sayılır mı bilmiyorum. Arkası cam önü cam. Önün kırılması zor Gorilla Glass'la korunuyor ama arka cam kırılabilir özellikte ve servis direk kullanıcı hatası sayıp tüm kasa fiyatı veriyor. (Apple'da da böyle hatta daha kötü. Fanboylar fırlamasın yuvalarından) Sırf kırılmasın diye 120 TL'ye kılıf aldım.

Neredeyse ilk çıktığından beri iPhone SE kullanıyorum.

Artıları:
  • Şarj konusunda hiçbir zaman isyan ettirmedi.
  • Boyutları tam istediğim gibi ve ergonomik.
  • Güçlü bir donanımı var ve günümüzde bile çok güzel bir performans sergiliyor.
  • IOS olması da bir artı benim için.
  • Arka kamerası video ve fotoğraf konusunda çok başarılı.

Eksileri:
  • Ön kamerası gerçekten kötü. Görüntülü konuşma ve mobil fotoğraf platformlarında pek sorun olmuyor. Yüksek çözünürlüklü bir yerde görüntüleyince, düşük çözünürlüğün etkisi açığa çıkıyor.
Şimdilik dikkatimi çeken şeyler bunlar. Genel olarak, kullandığım süre boyunca en sevdiğim telefon bu oldu. :)

S8, artıları: Öncelikle tasarımsal bazda yeni nesil telefonlarla yarışacak düzeyde yakışıklı. Stabil ara yüz, bunu söylemeyecektim, fakat yıl olacak 2020 hala "android kasıyor abi ya" diyenler var diye ileteyim dedim. Kamera çok kullanmasam da çektiğim de kaliteli buluyorum. Edge ekranını çok beğeniyorum. Mate 10 pro ve ıphone da ki gibi siyah ince bir çerçeve yok ekranı kaplayan. Güncelleme hususu hala alıyor, bu hoş.

Eksileri; parmak izi okuyucu yeri tam bir fiyasko, batarya yetersiz kalıyor. (çok yoğun kullanıyorum)

Redmi Note 7 kullanıyorum

Artıları;

Batarya, kamera, sağlamlık, tasarım, parmak izi ve yüz tanıma gibi özellikleri

Eskileri;

Eksi sayılır mı bilmem ama orjinal şarj aleti qualcomm 4.0 çıkmıyor bu nedenle 2 saatte şarj oluyor.

Geri
Yukarı