Telefonunuzun artıları ve eksileri neler?

Samsung Galaxy A8 (2018)

Artıları:
  • Kamerası tatmin edici düzeyde.
  • Performans
  • Ekran
  • Hızlı Şarj
  • USB-C
Eksileri:
  • Kamerasına güncellemelerle yeni özellikler eklenebilir.
  • Pil kullanımı biraz daha geliştirilebilir. Yine normal kullanımda en az 24 saati götürüyor ama az daha dayanabilir.

S3 mini ;
+ları
kullanımı çok rahat,küçük ekran,room ve rootla yapılabilecekler neredeyse sınırsız.
-leri
Ram 1 gb

Son düzenleme:
HTC One M8

En büyük sorun batarya, değiştirdim ama halen tatmin edici değil bir günü zar zor çıkarıyor, çıkartamıyor. Kamera artık yetmiyor. Ara ara donmalar takılmalar oluyor ancak benim için çok sorun değil. 24 Ekim 2014'te almıştım garantilik bir sorunu olmadı. Aldığım da segmentinin en iyisiydi beni tam anlamıyla tatmin etmişti. Metal kasa gerçekten dayanıklı yıllar geçtikçe telefonu çok hor kullanmaya başladım çok fazla yere düşürdüm betona mermere falan ama sadece kenarında köşesinde çizikler oldu ekranına falan hiçbir şey olmadı. Ama artık yenileme vakti geldi. 2500-3000 bandında olmuş dediğim telefona denk gelirsem yenileyeceğim bakalım.

1) SAMSUNG GALAXY J7 PRO

+
Batarya
Kamera
Amoled ekran
Always on display (başlı başına telefon tercih etme sebebi)
Fazlasıyla dayanıklı ekran ve kasa

-
Tasarımı biraz eski gelmeye başladı ama bu gerçek bir sorun değil tabii.

2) VESTEL VENUS E4

+
Tasarım
Batarya süresi
Bataryanın çıkarılabilir olması
Cam kalitesi (neyle dokunursanız dokunun kayıp gidiyor harika)
18:9 ekran oranı
Fiyat (850tl)

-
Kamera kalitesi (özellikle ön kamera) ve mikrofonu. Görüntü kalitesi ışık iyi olduğu sürece hadi neyse de kayıt sırasında aldığı ses inanılmaz kötü.

Menü arayüzü. Samsung'dan geçince bayağı kötü gelmişti ilk başta ama sonradan alıştım.

Vmarket. Bildiğin Vestel'in kendi uygulaması ancak hiçbir şekilde açılmıyor. Süs olsun diye koymuşlar.

Sadece ucuz olduğu için aldım. Vestel olduğu için bayağı şüphem vardı ama hepsi boşa çıktı. Şimdi iyi ki almışım diyorum. Gayet memnunum.

Huawei P Smart 2019

Artıları: Fiyatına göre çok iyi performansı olması, damla çentik ile ekran gövde oranının büyük olması, ışıklı ortamlarda yapay zeka ile çok iyi fotoğraflar çekmesi.

Eksileri: Hızlı şarj olmaması ve düşük ışıklarda renklerli kafasına göre koyulaştırıp açması, WiFi çekişi önceki kullandığım telefonlara göre düşük ve 4 GB RAM benim için önemli olmasada olabilirmiş.

Aynı sorundan ben de memnun değilim. Kamera kafasına göre renklerle oynuyor orjinalliği bozuyor.

Geri
Yukarı