Telekom aboneliğini kapatınca TurkNet bağlantısının gitmesi

Turknet maceram mutsuz sonla bitti. 28 temmuzda iptal dilekçesini faksladım, mail attim. 7 iş günü bekletip veremedikleri hizmeti iptal ettiler. Bir kaç gün önce maile baktığımda ise biri 21 TL biri 10 TL olmak üzere temmuz ve ağustos faturalarını gördüm. Yine kayıt bıraktık bakalım ne olacak.

Cayma suresi icinde vazgectim, hizmet alamadim, internet aktivasyonu dahi yapılamamış, Hiç fatura olmamalıydı ama temmuzu geçtim ağustos faturası çok kanıma dokundu. Talep üzerine 7 iş günü içinde iptal tamamlanır diyor kanunda. 7 gün sonra iptal edilir demiyor. Ben burda iyi niyet göremedim maalesef.

Tereddüt ederek de olsa TTNet ten TurkNet'e (telefon + internet) geçiş yaptım. Kullanıcı adım ve şifrem gönderildi. Modemden kurulumu yapıp bağlantı sağladım. Bu arada TTNet internet hizmetim kapatılmadı. TTNet ve Türknet'i arayıp bilgi aldım. Ttnet diğer firmanın hatalı işlem yaptığını belirtti. Türknet Telekom müdürlüğüne gidip diğer hizmeti sonlandırmamı istedi. Ben de öyle yaptım. Ancak eve geldiğimde artık ne Türknet vardı ne de TTNet. DSL ışığı dahi yanmıyordu. Turknet'i arayıp arıza kaydı oluşturdum. 1 gün geçti ses soluk yok. Çalışan hat gitti bir anda.

Diğer yandan deneme süresi olduğunu vazgeçersem fatura kesilecek mi diye online soru sordum. MH böyle bir hakkımın olmadığını söyledi. Sebebi ise başvuru yaparken kredi kartı bilgilerini vermemiş olmammış. Telefon ile aradıklarında kredi kartım yanimda değildi ben sonra başvuru yapayım dememe rağmen arayan MH gerek olmadığını aynı işlemin kartsiz yapabilecegini söylemesi üzerine başvuruyu yapmıştım.

Uzun lafı kısası fırını bıraktık aynı fırının ekmeğini daha ucuz sanarak bakkaldan aldık ama ekmekten de olduk şu an için. [emoji20]
Kardeş Türknet pişmanlıktır hemen kapattır müşteri hizmeti sıfır.

Son mesajım olsun bu konuda. Akşam üzeri aradı TURKNET M.H. düzenlenen faturaların iptal edildiğini söyledi. Bende kendilerine teşekkür ettim. Keşke hiç telefon trafiği olmasaydı ama en azından sonuç olumlu. İnşallah kendi altyapıları her yere gelir de bizde rahat rahat kullanırız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı